Ogłoszenia

14 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 04. 07.2021 r.

Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech ten wakacyjny czas stanie się okazją
do pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha!

Trwają wakacje, witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii, a naszym parafianom wyjeżdżającym życzymy wszelkich łask Bożych i dobrych wakacji.

Zapraszam do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.00.

W dniu 29 czerwca otrzymałem z rak Biskup Ordynariusza Andrzeja Jeża nominację na Proboszcza parafii pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana MM w Banicy.

Dziękuję Opatrzności Bożej za wszystkich, do których zostałem posłany w następujących parafiach: Olesno – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Tarnów – Klikowa – Niepokalanego Serca NMP, Wietrzychowice – NMP Wniebowziętej, Dobra – Matki Bożej Szkaplerznej, Sienna – Św. Stanisława BM i Podegrodzie – Św. Jakuba Starszego Apostoła.

Przyjmując jako wolę Bożą, nominację Księdza Biskupa, pragnę służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie jako proboszcz w Banicy. Zapewniam o stałej pamięci modlitewnej za wszystkich, którzy są blisko i daleko od Boga i proszę o modlitwę za mnie.

W LITURGII TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • WTOREK –              Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • CZWARTEK –        Wspomnienie Świętego Jana z Dukli, prezbitera.
  • SOBOTA –              Święto Świętego Benedykta, Opata, Patrona Europy.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólną modlitwę w kościele.