Ogłoszenia

15 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 11. 07.2021 r.

Dziś 15. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania i ubiór były nacechowane należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału i zachęcam do pisania podziękowań i próśb, złóżmy je na bocznym ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zostaną one odczytane podczas nowenny.

Składka inwestycyjna przeznaczona na remont dzwonnicy w Banicy, a bieżące prace i potrzeby w Izbach w przyszłą niedzielę. Składka zbierana będzie, jak to ma miejsce w innych parafiach tylko w kościele. Nie będzie zbiórek do puszek. Proszę wyznaczone osoby dorosłe o zebranie tacy w przyszłą niedzielę.

Bóg zapłać za wszelkie dary przynoszone na plebanię, za każde dobro, ofiary i modlitwę.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,

 biskupa i męczennika.

  • WTOREK –             Wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada
                                          i Benedykta, patronów drugorzędnych Diecezji.
  • CZWARTEK –        Wspomnienie Świętego Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.
  • PIĄTEK –                Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.