Ogłoszenia

16 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 18. 07.2021 r.

Dziś 16. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Niech czas wakacji sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu, szczególnie przez najcenniejsze spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii.

Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na składkę inwestycyjną i wszelkie dobro czynione dla parafii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Zachęcam do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej, które będą wyczytywane w czasie nowenny. Podziękowania i prośby można składać na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do licznego udziału.

W związku z wypadającym 25 lipca, wspomnieniem Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów mechanicznych, kierowców i podróżujących odbędzie się w przyszłą niedziele po każdej mszy świętej. Włączając się w Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu, po mszach św. zbierane będą ofiary do puszki, które przeznaczone będą dla misjonarzy, którzy niosą Chrystusa na krańce świata.

W ostatnim czasie słyszeliśmy o dramatycznych wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Pamiętajmy, że siadanie za kierownicą pod wpływem alkoholu to grzech ciężki, bo stwarza zagrożenie życia i zdrowia naszego oraz innych ludzi.

W przyszłą sobotę proszę II GRUPĘ OSÓB do prac porządkowych na cmentarzu, otoczenia kościoła i w miarę możliwości proszę o pomoc w uporządkowaniu otoczenia plebanii. Bóg Zapłać.

W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przyszła niedziela, 25 lipca będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Składka będzie przeznaczona dla powodzian i tych którzy ucierpieli w nawałnicach.

W związku z koniecznymi zmianami funkcjonowania parafii, od następnego miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, a składka inwestycyjna w 2 niedzielę miesiąca.

„Eucharystia daje życie” to hasło 39 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej. Zapisy prowadzone są, w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.

Jutro 19 lipca odbiór odpadów zmieszanych i BIO.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • CZWARTEK –        Wspomnienie Świętej Marii Magdaleny.
  • PIĄTEK –                Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, święto.
  • SOBOTA –               Wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy, drugorzędnej patronki Diecezji.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólna modlitwę w kościele.