Ogłoszenia

18 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – 1 sierpnia, 77 Rocznica Powstania Warszawskiego. To miesiąc szczególny, w którym Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed mszami św. w I piątek w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00. W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00.

„Eucharystia daje życie to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski.

Spotkanie przed pielgrzymkowe Grupy 14 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej odbędzie się w niedzielę 8 sierpnia w SZYMBARKU: o godz. 16.00 – Msza Święta, po niej spotkanie organizacyjne. Zapraszamy wybierających się na szlak, jak również duchowych pielgrzymów i przyjaciół Pielgrzymki.

Składka inwestycyjna przeznaczona na remont dzwonnicy w Banicy, bieżące potrzeby w Izbach oraz utrzymanie i bieżące prace w parafii w przyszłą niedzielę. W najbliższym czasie planujemy również przegląd instalacji elektrycznej w kościele w Banicy.

Jutro 2 sierpnia odbiór odpadów ZMIESZANYCH i BIO.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • ŚRODA – Wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera,
                         patrona proboszczów.
  • PIĄTEK –       Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Odpust w Stawiszy, parafia Śnietnica.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.