Ogłoszenia

19 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 08. 08.2021 r.

W codziennej pogoni nie zapominajmy o tym, aby pozwolić się ogarnąć miłości Bożej, a staje się to, gdy z należytym szacunkiem przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego we Mszy Świętej.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na utrzymanie i bieżące prace w parafii. W ostatnim czasie zamontowano dodatkowe obelkowanie i okucia wzmacniające konstrukcję dzwonnicy. Teraz czekamy na kolejne pozwolenia związane z jej remontem. Tak się po cichu marzy o automatycznym napędzie dzwonów. Dziękuję Panu Tadeuszowi Dziurnemu – opiekunowi wszelkich prac prowadzonych w parafii, wykonawcy Krzysztofowi Świgut oraz naszym parafianom Czesławowi Regiec, Marianowi Faron, Krzysztofowi Plewa i Pawłowi Nowakowi. Bóg zapłać za pracę i wszelkie dobro czynione dla parafii.

Od pierwszych dni gdy zamieszkałem na plebani poczułem wilgoć w budynku. Szukając przyczyny zajrzałem do piwnicy i zobaczyłem wodę sięgająca po kolana. W związku z ogromnym zawilgoceniem plebani, a w czasie ulew pojawiająca się wodą piwnicy wykopałem nie wielki zbiornik retencyjny i zakupiłem pompę, która usuwając wodę ogranicza wilgoć, która przez fundamenty dostaje się w ściany budynku.

Podjąłem również prace porządkowe w kościele. Zaprosiłem zaprzyjaźnionego z parafią stolarza, aby w najbliższym czasie podjąć prace nad dodatkowymi schowkami w kościele. Zamówiłem też zaprojektowanie strony internetowej dla naszej Parafii.

Chciałbym również wśród starszych chłopców utworzyć grupę lektorów i zakupić dla nich alby. Zauważyłem również, że potrzeba jest zakupu obrusów ołtarzowych na poszczególne okresy liturgiczne. Pozostaje jeszcze wybór Rady Parafialnej, który odbędzie się jesienią.

Nie zapominam również o potrzebach w kościele w Izbach.

Bóg zapłać za wszelkie wsparcie, pomoc i wszystkie gesty zainteresowaniafunkcjonowaniem naszej parafii.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału.

W przyszła niedzielę Uroczystość ku czci NMP Wniebowziętej, po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Msze św. odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej w Brunarach i Wysowej.

Ks. Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski ogłasza edyktem decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej, wiernej świeckiej. Niniejszą decyzją zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości, dotyczące Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej, zarówno pozytywne jak i negatywne, aby zechcieli przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK –  Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy,
                                  męczennicy i Patronki Europy

WTOREK –        Wspomnienie Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika

ŚRODA –          Wspomnienie Świętej Klary, dziewicy.

 SOBOTA –       Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.