Ogłoszenia

21 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 22. 08.2021 r.

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W tym dniu na Jasnej Górze oddadzą hołd naszej Matce pielgrzymi diecezji tarnowskiej. Dziękujemy Bogu za ich trud pielgrzymowania oraz za modlitwę u tronu Maryi – Częstochowskiej Pani.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • WTOREK –            Święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  • CZWARTEK –       Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • PIĄTEK –               Wspomnienie Św. Moniki.
  • SOBOTA –              Wspomnienie Św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w pracach prowadzonych w przedsionku kościoła: Tadeuszowi Dziurny, Janowi Regiec, Michałowi Pietraś i Dawidowi Żemła.

Bardzo proszę, w przyszłą sobotę, o podjęcie trudu koszenia trawy na cmentarzu i w otoczeniu kościoła grupę gospodarczą IV – Pana Dariusza Chrobak.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zapraszam w sobotę na godz. 9.00 w sprawie omówienia uroczystości odpustowych naszej parafii, oraz pomoc w utrzymaniu porządku na plebanii.

Zebrania wiejskie dziś w Szkole Podstawowej w Banicy godz. 17.00, oraz o godz. 19.00 w Izbach w świetlicy wiejskiej.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, których ofiarami stają się zazwyczaj osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach apeluje o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi.

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach zaprasza na Piknik Rodzinny Bezpieczeństwo-Zabawa-Nauka, który odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2021 roku w godz. od 12:00 – 16:00 nad zalewem Klimkówka, a w dniu 29 sierpnia 2021 roku w godz. od 14:00 – 18:00 na rynku w Gorlicach.