Ogłoszenia

24 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 12. 09.2021 r.

W Ojczyźnie naszej trwamy na modlitwie w Tygodniu Wychowania, który ma służyć modlitwie i pogłębieniu refleksji nad sercem i wnętrzem dzieci, młodzieży i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech nowi błogosławieni dzisiaj rodacy wspierają to dzieło, aby realizowane było na wartościach chrześcijańskich.

Bóg zapłać za złożone ofiary na utrzymanie i bieżące prace w parafii. W każdy I czwartek miesiąca sprawowana jest msza św. dziękczynna w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

W środę, o godz. 18.00 nowenna, do MBNP. Zapraszamy do licznego udziału.

W sobotę tj. 18 września z naszej parafii mszą św. grekokatolicką w Banicy rozpocznie się pielgrzymka z okazji 96 r. objawień Matki Bożej na Świętej Górze Jawor. Szczegóły w gablocie ogłoszeń parafialnych.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK   Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • WTOREK               Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • ŚRODA                             Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • CZWARTEK                        Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i
                                     Cypriana, biskupa.
  • SOBOTA            Święto ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zakonnika. Patrona drugorzędnego Polski. Patronalne święto młodzieży polskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Wójt Gminy Uście Gorlickie przypomina, że tylko do 30 września br. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

         Niepubliczna Szkoła Policealna w Gorlicach informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca w rocznej lub dwuletniej zaocznej szkole policealnej dla dorosłych.