25 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 19. 09.2021 r.

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Roztropnie jednak korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.

W ostatnia niedzielę na utrzymanie i bieżące prace w parafii złożono: Izby 483 zł, Banica 1505 zł, Razem 1988 zł. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobro czynione dla parafii.

Z ofiar złożonych ostatnio zakupione zostały obrusy ołtarzowe, welon oraz czerwone kapturki dla ministrantów. Z kwoty 2 210 zł pozostało jeszcze 1002 zł i 05 gr.

W środę nowenna do MBNP. Zapraszam.

Uroczystość odpustową ku czci świętych męczenników Kosmy i Damiana  – Patronów naszej parafii będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę tj. 26 września. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Maciej Stabrawa – wikariusz Parafii św. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu.

Na sumie odpustowej o godz. 11.00 poświęcimy chleb i wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Serdecznie proszę o aktywne włączenie się w zorganizowanie procesji w dzień naszego odpustu parafialnego, który jest okazją do pokazania nie tylko swojej religijności, ale również przywiązania do regionu. Dlatego dobrą praktyką, do czego zachęcam, będzie przyjście do kościoła w strojach regionalnych. Przykład dbałości o własne tradycje i budowanie przekazu pokoleniowego, to troska, by dziedzictwo niematerialne, nasza kultura i polska tożsamość mogły trwać jeszcze przez długie lata.

Na sumę odpustową i procesję prosimy rodziców o przygotowanie i dopilnowanie dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami oraz dzieci I Komunijne w białych szatach. Postarajmy się, aby żaden feretron oraz sztandar nie pozostał bez opieki.

Feretron – Serce Pana Jezusa niosą Ojcowie:

– Marcin Sądelski

– Paweł Barnaś

– Mieczysław Chrobak

– Tomasz Ptaszkowski

Feretron – Matka Boża Fatimska, niosą:

– Katarzyna Pietraś

– Karolina Dziurna

– Martyna Andrasz

– Julia Motyka

Feretron – Św. Jan Paweł II, niosą:

– Aleksander Sądelski

– Marian Dziurny

– Mirosław Salamon

– Czesław Dziurny

Feretron – Matka Boska Niepokalana, niosą:

Panie Koła Gospodyń Wielskich

O przystrojenie dzwonnicy oraz wejść do kościoła proszone są Panie z dolnej części Banicy, od Pani Pustułkowej w dół.

Zapraszamy do udziału w odpuście Oddział Straży Pożarnej z pocztem sztandarowym oraz proszę o niesienie baldachimu.

Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w środę przed Nowenną do MBNP o godz. 17.00.

W następna niedziela w naszej diecezji obchodzona jest jako Dzień Modlitw o Trzeźwość z Diecezjalną Pielgrzymką do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa.

• PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych 103 męczenników Koreańskich.
  • WTOREK –    Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • CZWARTEK –      Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

20 wrzesień do 26 wrzesień 2021 r.

++ Stanisława i Marii Chramenga

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii