26 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 26. 09.2021 r.

Dziś Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Prośmy za tych, którzy pogrążyli się w nałogu alkoholizmu, by Pan wejrzał łaskawie na nich i na ich rodziny.

Zaczyna się miesiąc październik związany z modlitwą Różańcową. Przez cały miesiąc zachęcam wszystkich do rodzinnej lub wspólnotowej modlitwy na Różańcu. Tego pragnie od nas Bóg, Matka Boża i Kościół.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Izbach od godz. 15.00, a w Banicy od godz. 17.00, potem msza św. i różaniec Spowiedź św. w tygodniu przed każdą mszą św.

W I sobotę miesiąca zapraszam Członków Żywego Różańca na mszę św. o godz. 8.00, a potem nabożeństwo różańcowe.

W przeszłą, I niedzielę października, wzywając orędownictwa, niezawodnego przewodnika, patrona cerkwi w Bielicznej – św. Michała Archanioła, zostanie odprawiana msza św. odpustowa o godz. 14.00, połączona z zakończeniem sezonu turystycznego.

Następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

• PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Wincentego á Paulo, prezbitera.
  • WTOREK – Wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.
  • ŚRODA – Świętych ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA, święto.
  • CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • SOBOTA – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy

W naszym kościele parafialnym przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową, ku czci świętych Kosmy i Damiana. Radujemy się wraz z całym Kościołem Powszechnym, że Bóg uwieńczył ich najwyższą chwałą zbawienia, a oddając cześć świętym lekarzom, cudotwórcom i męczennikom, podziwiamy niemal namacalne dowody ich opieki nad całą naszą parafią.

Przewodnikiem Duchowym uroczystości odpustowej jest Ks. Maciej Stabrawa – wikariusz w Parafii Podegrodzie, który głosi dziś Słowo Boże, za co gorące Bóg zapłać.

Księdzu Maciejowi, Kapłanom z naszego dekanatu zgromadzonym na tej Uroczystości odpustowej, życzę, by dobry Bóg obdarzył Was błogosławieństwem i prowadził mocną ręką na trudnych drogach kapłańskiego posługiwania, oraz był dla Was ostoją pośród burz i radością Waszego powołania.

Bogactwa Bożej Łaski życzę wszystkim parafianom oraz gościom, którzy podtrzymują szlachetną tradycję przybywania na nasz odpust.

MSZE ŚW. W PARAFII ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
27 wrzesień do 3 września 2021 r.

+ Fryderyka Kłapacza

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

++ Wiernych zmarłych wypominanych w naszej Parafii

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB i potrzebne łaski dla