Ogłoszenia

27 Niedziela Zwykła Ogłoszenia Duszpasterskie 03.10.2021 r.

Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych. Nabożeństwo Różańcowe, na które zapraszam wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież, w niedzielę w Izbach po mszy św. o godz. 9.30, w Banicy po mszy św. o godz. 11.00, w tygodniu codziennie w Banicy o godz. 18.00, w Izbach w środę i piątek o godz. 16.00.

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów pod ogólnym hasłem: „Panie, naucz nas się modlić!”, audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00.

W środę nowenna do MBNP. Zapraszam do licznego udziału.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Spotkanie kandydatów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami o godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski i zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej ubogiej młodzieży. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. W tym dniu, nabożeństwa różańcowe ofiarujemy w intencji życia, małżeństw i rodzin.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK –     Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.

WTOREK –                 Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

CZWARTEK –          Wspomnienie NMP Różańcowej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólną modlitwę w kościele

Wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w ubiegłą niedzielę, niech napełnia Boża radość, bowiem przyczynili się do Bożej chwały, a nam wszystkim pomogli głębiej przeżywać jej Wielkie Tajemnice.

Dziękuję, za wspólny dar modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, dzieciom I – Komunijnym, ministrantom, lektorom, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzieży, niosącym feretrony i sztandary, sprzątającym i dekorującym Kościół.

Szczególne podziękowanie dla Koła Gospodyń Wiejskich za piękny wieniec i oprawę liturgii odpustowej.

Za wszystko i wszelkie dobro – Bóg Zapłać.


MSZE ŚW. W PARAFII ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY
4 październik do 10 październik 2021 r.

 

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

04.10

PONIEDZIAŁEK

18.00

 

05.10

WTOREK

18.00

 

06.10

ŚRODA

16.00

IZBY

 

18.00

Dziękczynna za dar I Komunii Św. z prośba o bł. Boże, potrzebne
łaski opiekę Matki Bożej dla Karola Mężyk

07.10

CZWARTEK

18.00

 

08.10

PIĄTEK

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

18.00

+ Stanisława Góry od członków Koła Gospodyń Wiejskich

09.10

SOBOTA

8.00

 

10.10

2021 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

8.00

+ Stanisława Góry od Zofii i Jana

9.30

IZBY

 

W intencji Bogu wiadomej

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę MB dla
Renaty i Franciszka Chmielowskich w 30 r. ślubu