Aktualności

Odpust w Bielicznej

„Człowiek potrzebuje piękna krajobrazu”, przestrzeni do zadumy i refleksji nad tym, co było i ciszy by uporządkować plany na przyszłość. Takim wyjątkowym miejscem jest cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Bielicznej, położonej w dolinie rzeki Białej, u południowego wzgórza Lackowej.

W pierwszą niedzielę października tj. 3 października 2021 r., wzywając orędownictwa, niezawodnego przewodnika, patrona cerkwi w Bielicznej – św. Michała Archanioła, którego zawołanie: „Któż jak Bóg”, wskazuje nam właściwy porządek na drogach naszego życia duchowego i społecznego, została odprawiana msza św. odpustowa połączona z zakończeniem sezonu turystycznego.

Zapraszamy w przyszłym roku na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Data będzie jeszcze ustalona.

 

(Por. Jan Paweł II, Nowy Targ, 8 czerwca 1979 r.),