Ogłoszenia

29 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 17. 10.2021 r.

Dziś 29 niedziela w ciągu roku, przed nami ostatnie 2 tygodnie Maryjnego października. Warto się zapytać: na ilu Nabożeństwach Różańcowych uczestniczyliśmy? Pamiętajmy, że Maryja nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają.

W ostatnią niedzielę na bieżące utrzymanie i prace w parafii złożono 2 296 zł i 52 gr., w tym Izby – 338 zł, Banica – 1 958 zł i 52 gr. Bóg zapłać.

Od jakiegoś czasu działa już strona internetowa parafii pod adresem www.parafiabanica.pl. Nie zapłaciliśmy nic za jej utworzenie i obecnie za jej prowadzenie. Zachęcam do zainteresowania i gdyby znalazła się osoba uwieczniająca wydarzenia w naszej parafii w formie zdjęć, to ułatwiłoby jej prowadzenie.

BANICA –W ostatnim czasie przeprowadzono drobne prace stolarskie związane z położeniem powały nad kantorkiem, schody na strych, półki w zakrystii oraz została zakupiona i zamocowana tablica informacyjna na elewacji plebanii.

Bóg zapłać za wszelką dobroć i życzliwość czynioną dla parafii. W każdą I sobotę miesiąca, w podziękowaniu, sprawowana jest msza św. za wszystkich darczyńców, dobroczyńców i ofiarodawców.

W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo Różańcowe w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający – Tydzień Misyjny, w którym szczególnie modlić się będziemy za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych.. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele misyjne.

W tym dniu jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty i święto patronalne kościoła w Izbach.

IZBY – Wspólnotę parafian z Izb serdecznie proszę o aktywne włączenie się w zorganizowanie procesji w dzień uroczystego odpustu ku czci Świętego Łukasza, postarajmy się, aby żaden feretron oraz sztandar nie pozostał bez opieki.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, do której zachęcamy całe Rodziny, a szczególnie dzieci. Na nich kiedyś spocznie obowiązek modlitwy za nas, gdy odejdziemy z tego świata. Z ofiar składanych przy tej okazji w każdy I piątek miesiąca sprawowana jest msza św. za wypominanych w naszej parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu o uporządkowanie cmentarza i otoczenia kościoła proszę grupę gospodarczą Pana Tomasza Ptaszkowskiego.

Odbiór odpadów segregowanych, zmieszanych i BIO 18 października tj. poniedziałek.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty, święto

ŚRODA –                Wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera

PIĄTEK –               Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, patrona Małopolski i Zakliczyna. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

18 październik do 24 październik 2021 r.

 

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

18.10

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Stanisława Tomaszko od Mirosława i Moniki Siuta

19.10

WTOREK

18.00

W intencji Panu Bogu wiadomej

20.10

ŚRODA

16.00

IZBY

 

18.00

+ Bronisława Siuty od syna Mirosława z rodziną

21.10

CZWARTEK

18.00

++ Wiesława i Jacka Król

22.10

PIĄTEK

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

18.00

+ Józefa Skrzypniaka w r. śm.

23.10

SOBOTA

8.00

+ Stefana Dziurny od córki Krystyny z rodziną

24.10

2021 r.

XXX

Niedziela Zwykła

8.00

++ Karoliny w 14 r. śm i Franciszka w 16 r. śm Bielskich
i ++ rodziców

9.30

IZBY

ODPUST

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę
Matki Bożej dla Rudolfa Leśniaka od synów z rodzinami

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Haliny i Czesława w kolejną r. ślubu