30 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021 r.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczynamy równocześnie Tydzień Misyjny w którym szczególnie modlimy się za wszystkich misjonarzy, misjonarki i ludy krajów misyjnych. Składka zbierana podczas wszystkich Mszy. Św. przeznaczona jest w całości do dyspozycji Papieża.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem różańcowym w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

By ułatwić przeżywanie uroczystości związanych ze świętami zmarłych spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w sobotę w Banicy od godz. 14.00 do godz. 15.00, w Izbach godz. 15.30 do 16.00. Jest zaproszony Ks. Proboszcz ze Śnietnicy. Proszę o skorzystanie ze spowiedzi w tym dniu.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia kościołów naszej parafii oraz ostatnie Nabożeństwa Różańcowe, na które w tym tygodniu serdecznie zapraszam.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, pamiętajmy o tym składając kartki do modlitwy wspominkowej. Bóg zapłać za ofiary z tej okazji.

Kwesta do puszki na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie, przeprowadzona będzie w najbliższą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołami.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zatroszczmy się już w najbliższym czasie o godne przeżywanie tych dni poprzez troskę o groby naszych bliskich i groby, których nikt nie nawiedza – cmentarz to wizytówka naszej pobożności i kultury.

Serdeczne Bóg zapłać za uporządkowanie cmentarza i otoczenia kościoła grupie gospodarczej Pana Tomasza Ptaszkowskiego.

Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy, która nastąpi w nocy z 30 na 31 października. Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 w nocy.

CZWARTEK – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszam

Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową, ku czci świętego Łukasza Ewangelisty patrona kościoła w Izbach.

Cieszymy się wraz z całym Kościołem Powszechnym, że Bóg uwieńczył go najwyższą chwałą zbawienia, a wzywając jego orędownictwa prosimy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla całej wspólnoty parafialnej w Izbach.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, zrzeszonym w Kole Gospodyń Wiejskich, parafianom oraz gościom, którzy tradycyjnie przybywają na odpust w Izbach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu organiście, ministrantom, niosącym feretrony i sztandary, sprzątającym i dekorującym kościół dziękuję, za wspólny dar modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, i życzę nieprzebranych bogactw Bożej Łaski.

W związku z licznymi przypadkami zaczadzeń Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach apeluje o właściwą eksploatację budynków i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych, które należy poddawać corocznym przeglądom technicznym.

25 październik do 31 październik 2021 r.

++ Michała i Anny Kurzeja

+ Stanisława Gągoli

W intencji Panu Bogu wiadomej

++ Karola i Władysławy Barnaś

+ Czesława Pietrasa

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

+ Józefa Skrzypniaka w 1 r. śm.

+ Józefa Skrzypniaka w r. śm. od mamy

Msza Święta Chrzcielna

2021 r.

XXXI