Ogłoszenia

31 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 31. 10.2021 r.

Dzisiaj w kościołach obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dzień konsekracji kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

W dniu dzisiejszym i jutrzejszym przeprowadzana jest kwesta na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Uroczystość Wszystkich świętych jutro w poniedziałek. Msze św. w Izbach o godz. 9.00 z procesją na cmentarz, w Banicy rano o godz. 7.30, a z procesją na cmentarz o godz. 11.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Ten dzień i cały najbliższy tydzień to czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar Ofiary Mszy Świętej i modlitwy wypominkowej.

We wtorek Dzień Zaduszny msze św. w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00. Zachęcam do licznego udziału.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z rodzicami o godz. 18.00 i nasza comiesięczna modlitwa za powołanych do kapłaństwa i o dar powołań kapłańskich i zakonnych, wcześniej o godz. 17.30 wypominki za zmarłych poprowadzi młodzież.

Różaniec z wypominkami za zmarłych w Izbach we wtorek, środę i piątek o godz. 16.00, w niedziele o godz. 9.00, w ciągu tygodnia w Banicy o godz. 17.30, w piątek o godz. 18.00, w sobotę i w niedzielę o godz. 7.30.

Przez cały listopad można zyskiwać za dusze cierpiące odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1) brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, 2) stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna,
3) Przyjęcie Komunii świętej, 4) odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”) w intencjach Ojca Świętego 5) nawiedzenie cmentarza. Odpust można zyskać dla jednej duszy cierpiącej w czyśćcu, jeden raz w ciągu dnia.

W przyszłą I niedzielę miesiącach zmiana tajemnic różańcowych.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA           Wspomnienie Świętego Huberta, patrona myśliwych, jeźdźców i leśników. Tradycyjnie myśliwi zrzeszeni w Kole Łowieckim ROSOMAK wezmą udział we mszy św. Hubertowskej, która zostanie odprawiona w cerkwi w Bielicznej w środę o godz. 8.00.

CZWARTEK  Wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

1 listopad do 7 listopad 2021 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

01.11

PONIEDZIAŁEK

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

7.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

9.00

IZBY

++ Janiny, Emila i Zygmunta Leśniaków

11.00

+ Stanisława Dawiec od żony

02.11

WTOREK

DZIEŃ ZADUSZNY

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

18.00

 

++ Jana i Józefy Kulasik od rodziny

03.11

ŚRODA

8.00

BIELICZNA

Dziękczynna z prośba o bł. Boże i opiekę patrona św. Huberta
dla myśliwych z Koła Łowieckiego „ROSOMAK”

16.00

IZBY

+ Wiktora i Stefani Serafin i ++ z rodziny

18.00

+ Bronisława Siuty od syna Mirosława z rodziną

04.11

CZWARTEK

18.00

Wszystkich wiernych zmarłych ++ wypominanych w naszej Parafii

05.11

PIĄTEK

16.00

IZBY

 

18.00

++ Anny i Stanisława Rybka od syna z rodziną

06.11

SOBOTA

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

07.11

2021 r.

XXXII

Niedziela Zwykła

8.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże i opiekę Matki Boże dla
członków i ich rodzin Róży Żywego Różańca Ojców

9.30

IZBY

+ Józefa Skrzypniaka od córki Karoliny z rodziną

11.00

 

+ Leopolda Kwoki