Ogłoszenia

33 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 14. 11.2021 r.

Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i bieżące prace w parafii.

Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.

W środę różaniec z wypominkami, msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału.

W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA                   – Wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

CZWARTEK         – Wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

SOBOTA                – Wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólną modlitwę w kościele.

W ostatnim czasie została zainicjowana modernizacja instalacji jednofazowej na trójfazową w kościele w Banicy. Czekamy na warunki i przyłącze o zwiększonej mocy. W między czasie wykonane zostało oświetlenie w bocznych kantorkach pod wieżą i na chór oraz instalacja trójfazowa do przyłącza z wtyczką. Zakupione zostały reflektory do prezbiterium, które w tym tygodniu będą zamontowane.

Ruszyły prace przy dzwonnicy i murku przyległym do dzwonnicy. Dziękujemy Bogu za pogodę i ludziom: Panu Tadeuszowi Dziurnemu za kierowanie pracami oraz tym, którzy poświęcili swój czas i siły w prowadzonych pracach: Paweł Nowak, Andrzej Sądelski, Aleksander Sądelski, Marcin Sądelski, Zdzisław Skrzypniak, Artur Drab, Paweł Barnaś, Józef Barnaś, Czesław Dziurny, Krzysztof Plewa. Za wszelką życzliwość, dobroczynność, bezinteresowną pracę, indywidualne ofiary składane na potrzeby naszej parafii, niech dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Kościół parafialny wymaga naszej wspólnej troski! Nie tylko remontów ale również stałej dbałości o czystość! Dziękuje Pani Janinie Dawiec za prace porządkowe w kościele i kaplicy na plebanii. Bardzo proszę, aby w tym roku, w ramach grup gospodarczych – GRUPOWI –  zebrali ofiarę, w wysokości 50 zł, na sprzątanie kościoła. I tak niech zostanie każdego roku. Przypominam, że ofiara ta obejmuje sprzątanie, dekorowanie, zakup kwiatów i środków czystości. Doceńmy empatią i dobrym słowem pracę wykonywaną z pełnym oddaniem i zaangażowaniem w naszym kościele.

W ostatnim czasie zakupione zostały kije teleskopowe ze szczotką do Izb i cerkwi w Bielicznej, zakupiono 10 m przewodu siłowego i zestaw wtyczek i złączy, zostały zamówione na filary prezbiterium 2 reflektory do kościoła w Izbach.

Obrazki Matki Bożej Izbiańskiej najprawdopodobniej będą na następną niedzielę.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

15 listopad do 21 listopad 2021 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

15.11

PONIEDZIAŁEK

6.30

 

16.11

WTOREK

6.30

 

17.11

ŚRODA

15.00

IZBY

++ Mieczysława i Władysława Salamon

17.00

++ Bronisława i Stanisława Szymczak, Leokadii i Stanisława
Kaźmierskich

18.11

CZWARTEK

6.30

 

19.11

PIĄTEK

6.30

 

20.11

SOBOTA

6.30

 

21.11

2021 r.

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

8.00

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej dla Katarzyny Dziurny z okazji 85 r. urodzin od dzieci
z rodzinami

9.30

IZBY

+ Maria Regiec

11.00

+ Bronisława Siuty od wnuczek