Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia Duszpasterskie 28 XI 2021 r.

Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.

Zachęcam, już od jutra, do licznego udziału w RORATACH, odprawianych codziennie. Roraty rozpoczynać będą zapalone lampiony, dzieci, które nie mają lampionów otrzymają je przed roratami. Zachęcam dzieci, aby Codziennie na zrobionych serduszkach przynosiły zapisane dobre uczynki, z których losowana będzie figurka Dzieciątka Pana Jezusa. Dodatkowo będzie plansza, do której dzieci będą zbierać naklejki. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do gorliwego uczestnictwa w roratach.

Od jutra w Banicy w dni powszednie tygodnia msze święte w kaplicy na plebani. W NIEDZIELE i w UROCZYSTOŚCI msze święte w kościele parafialnym.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z roratami w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w raz z rodzicami o godz. 17.00.

W I piątek miesiące zapraszam uczniów klas VI i VII, ich obecność i uczestnictwo w nabożeństwie jest przygotowaniem dalszym do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spowiedź św. przez cały tydzień przed nabożeństwami, w I piątek wieczorem w Izbach od godz. 14.00, w Banicy od godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do puszek przed kościołem.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzając świece, których obecność na wigilijnym stole stała się tradycją w naszych polskich domach. Dochód, tj. nie mniej niż 7 zł za świecę małą i 20 zł za dużą świecę, przekazany będzie na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy, braku miłości czy bezrobocia rodziców. Bardzo proszę Parafialny Oddział Caritas o podjęcie trudu rozprowadzenia świec.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Skrzypniak, lat 80 z Banicy. Niech odpoczywa…

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

WTOREK –         Święto świętego Andrzeja, Apostoła

PIĄTEK –          Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Izby

W przyszłą niedziele poświęcenie opłatków, z którymi do naszych domów uda się Pan Organista.

Wczoraj zostały wyczyszczone rynny na kościele. Dziękuje Panom: Grzegorz Leśniak, Janusz Leśniak, Mariusz Angulski. Podziękowania kieruje również dla szefostwa Firmy Elnik z Brunar, która osobiście i bezpłatnie użyczyła zwyżkę. Bóg zapłać.

Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone na oświetlenie w prezbiterium dla: Tomasz Sieciński, Rudolf Leśniak, Grzegorz Leśniak, Mariusz Anguslki, Władysław Drozd. Bóg zapłać za wszelka życzliwość i pomoc.

Banica

Zakończono zasadnicze prace przy renowacji dzwonnicy. Dziękuje za wykonane prace w tym tygodniu: Tadeusz Dziurny, Andrzej Bogacz, Józef Barnaś, Krzysztof Plewa, Czesław Regiec, Janusz Pasoń, Stanisław Kłapacz, Marcin Pietraś, Rafał Pietraś, Rafał Franczak, Andrzej Witek. Bóg zapłać za wszelka życzliwość i pomoc.

W czasie prac przy ogrodzeniu kościoła została odkopana kamienna misa chrzcielna, najprawdopodobniej wykorzystywana również w Święto Jordanu, na której ukazała się data 1696 r.. Został wykonany postument, na której zostanie wyeksponowana, a w przyszłości postaramy się o zadaszenie.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

29 listopad do 5 grudzień 2021 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

29.11

PONIEDZIAŁEK

7.00

+ Księdza Piotra Głóg

30.11

WTOREK

7.00

++ Rozalii i Józefa Błachut

01.12

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Władysławy Kucharskiej od rodziny Salamon z Izb

17.00

++ z rodzin Regiec i Pietraś

02.12

CZWARTEK

17.00

+ Marii Skrzypniak w 7 dzień po śm. od dzieci z rodzinami

03.12

PIĄTEK

15.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

17.00

+ Marii Nowak w 1 r. śm. od syna z rodziną

04.12

SOBOTA

8.00

+ Jolanty Tarasek w 22 r. śm.

05.12

2021 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

8.00

Dziękczynna z prośbą bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Róży
Żywego Różańca śp. Marii Skrzypniak i ich rodzin

9.30

IZBY

 

++ z rodziny Drozdów

11.00

+ Stanisław Stański w 19 r. śm.