Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2013 r.

Boże Narodzenie już blisko. Od czwartku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Wykorzystajmy ten czas Adwentu na dobre przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego, poprzez uczestnictwo w Roratach, które są codziennie w kaplicy parafialnej na przemian o godz. 1700 i 700 rano, w sobotę o godz. 800 , w środę w Izbach o godz. 1500, a także poprzez spowiedź parafialną.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na utrzymanie i bieżące prace w parafii.

Spowiedź w naszej Parafii będzie w najbliższą sobotę tj. 18 grudnia, w Izbach od godz. 1400 do godz. 1430, w Banicy od godz. 1400 do godz. 1530. W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: Brunary we wtorek od godz. 1500 do 1800, Śnietnica w sobotę od godz. 930 do 1200. Pojednajmy się z Bogiem i bliźnimi aby Chrystus narodził się w naszych sercach.

Niedługo minie już pół roku od momentu kanonicznego objęcia przeze mnie parafii. w związku z nowym rokiem i nowymi wyzwaniami przychodzi czas, aby powołać Parafialną Radę Duszpasterską.

Zwracając się z prośbą o modlitwę i światło Duchu Świętego przy wskazywaniu osób, którym jako parafia, powierzymy ten zaszczytny urząd weźmy udział w wyborach! Od dziś do przyszłej niedzieli, wszyscy pełnoletni parafianie będą mogli osobiście wskazać z imienia i nazwiska swojego kandydata. Na bocznym ołtarzu kościoła jest wystawiona specjalna urna, do której należy wrzucać głosy. Karteczki ze wskazanymi kandydatami można przygotować w domu lub bezpośrednio w kościele z dopiskiem Banica lub Izby. Głosowanie jest tajne, nie podpisujemy oddawanego głosu.

W najbliższym czasie czekają nas nowe decyzje do podjęcia, jeśli chodzi o funkcjonowanie parafii, dlatego proszę o odpowiedzialne podejście do sprawy wyboru nowej Rady Duszpasterskiej.

Dziękuję wszystkim za okazaną postawę odpowiedzialności za naszą parafię.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • Poniedziałek –         Wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy
  • Wtorek –                 Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

13 grudzień do 19 grudzień 2021 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

13.12

PONIEDZIAŁEK

17.00

+ Marii Skrzypniak od córki Haliny z mężem

14.12

WTOREK

7.00

+ Marii Skrzypniak od córki Bogusławy z rodziną

15.12

ŚRODA

KOŚCIÓŁ

15.00

IZBY

+ Władysławy Kucharskiej od rodziny Citaków z Krynicy

17.00

+ Marii Skrzypniak od córki Stanisławy

16.12

CZWARTEK

7.00

 

+ Marii Skrzypniak od syna Eugeniusza z rodziną

17.12

PIĄTEK

17.00

+ Jadwigi Stańskiej od syna Pawła z żoną w 7 dzień po śm.

18.12

SOBOTA

8.00

+ Franciszka Skrzypniaka od syna Krzysztofa z żoną Moniką

19.12

2021 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

8.00

+ Stanisława Tomaśko w kolejną r. śm

9.30

IZBY

 

+ Władysławy Kucharskiej od Marii Salamon z Gorlic

11.00

+ Franciszka Skrzypniaka od żony z dziećmi