Ogłoszenia

1 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021 r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2021 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla nas i naszych rodzin. Prośmy Boga, by nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1500 w Banicy o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału.

W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego 2021 r. Msze św. na zakończenie Starego Roku w Izbach o godz. 1400, w Banicy o godz. 1600. Dziękczynnym „Te Deum”, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” będzie można uzyskać odpust zupełny.

W sobotę, 1 stycznia Nowego Roku, pierwsza sobota miesiąca, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w Światowy Dzień Modlitw o Pokój, modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na naszych wschodnich granicach i na całym świecie.

Banica

Serdeczne Bóg zapłać w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia – za dekorację Kościoła, szopkę i sprzątanie Janinie Dawiec, Teresie Dziurny oraz Weronice Motyka, stojaki pod choinki i podstawę ołtarzową do grzejnika Mieczysławowi Dziurny.

Izby

Serdeczne Bóg zapłać w przygotowaniu do Świat Bożego Narodzenia – za dekorację Kościoła, szopkę i sprzątanie Grzegorzowi, Annie, Michałowi i Beacie Leśniak.

Składamy ogromne Bóg zapłać wszystkim cichym i proszącym o anonimowość ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii oraz za składkę na Fundusz Obrony Życia i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Zostali wskazani przedstawiciele Do Rady Parafialnej, z Banicy: Teresa Dziurny, Tadeusz Dziurny, Eugeniusz Dziurny, Paweł Nowak, Rafał Oślizło, Krzysztof Nowak, Krystyna Dziurny, Ewa Góra, Józefa Kempa, z Izb: Grzegorz Leśniak, Andrzej Adamkiewicz, Janina Leśniak, Wioletta Angulska, Lucyna Ochotnicka, Arkadiusz Gałas, Nowak Kazimierz. Oddając jeden głos na jednego kandydata możemy już od dziś zagłosować i do przyszłej niedzieli.

Od jutra rozpocznę odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to spotkanie będzie okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK   – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • WTOREK               – Święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • SOBOTA                 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

PORZĄDEK KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK        OD GODZ. 8.30          BANICA                      27.12.2021 r.

OD MARCIN SĄDELSKI – DO CZESŁAW REGIEC

WTOREK                    OD GODZ. 8.30          BANICA                      28.12.2021 r.

OD JANINA DAWIEC – DO PIOTR NOWAK

ŚRODA                        OD GODZ. 8.30          BANICA                      29.12.2021 r.

OD JÓZEF FARON – DO MIRON MICHNIAK

CZWARTEK               OD GODZ. 8.30          IZBY                            30.12.2021 r.

OD CZYŻOWSKI MAREK – DO JANUSZ LEŚNIAK.

SOBOTA                     OD GODZ. 13.00                  IZBY                 01.01.2022 r.

OD ANDRZEJ ADAMKIEWICZ – DO KAZIMIERZ MAŚLANKA

W imieniu Grupy Teatralnej „Plemię”, w której zaangażowana jest młodzież wraz rodzicami z naszej parafii, zapraszam na Jasełka do cerkwi 
św. Paraskiewy w Uściu Gorlickim.

dzisiaj w niedzielę 26 grudnia o godzinie 18.00

w poniedziałek 27 grudnia o godzinie 16.00 i 18.00

oraz 8 i 9 stycznia o godzinie 18.00

Zapraszam serdecznie i przypominam o wzięciu maseczek i

ograniczeniach covidowych.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

27 grudzień do 02 styczeń 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

27.12

PONIEDZIAŁEK

6.30

 

W intencji Bogu wiadomej

28.12

WTOREK

6.30

 

W intencji Bogu wiadomej

29.12

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Władysławy Kucharskiej od rodziny Orłowskich z Gorlic

17.00

+ Marii Chrobak od męża Eugeniusza

30.12

CZWARTEK

6.30

 

W intencji Bogu wiadomej

31.12

PIĄTEK

14.00

IZBY

Dziękczynna za miniony rok z prośba o bł. Boże i opiekę MB w
Nowym Roku dla mieszkańców wspólnoty parafialnej w IZBACH

16.00

KOŚCIÓŁ

Dziękczynna za miniony rok z prośba o bł. Boże i opiekę MB w
Nowym Roku dla mieszkańców wspólnoty parafialnej w BANICY

01.01

SOBOTA

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

8.00

+ Marii Skrzypniak od córki Krystyny z mężem

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Gabriela
Czyżowskiego w 1 r. urodziny od dziadków

11.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże i opiekę MB w Nowym Roku dla
mieszkańców Banicy i ich rodzin od Sołtysa wsi Banica

02.01

NIEDZIELA

II NIEDZIELA

PO NARODZENIU PAŃSKIM

8.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże i opiekę MB dla członków i ich
rodzin Róży Żywego Różańca Pani Marii Nowak

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, opiekę MB i dary Ducha Świętego
w życiu dorosłym dla Iwony z ok. 18 r. urodzin od rodziców

11.00

+ Anny Cisło od wnuczki Marii