Ogłoszenia

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM Ogłoszenia duszpasterskie 02.01.2022 r.

Radość z Narodzenia Pańskiego trwa w Kościele. Niech światło Chrystusa opromienia nam wszystkim cały rozpoczynający się rok 2022.

Przeżywamy dzisiaj 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Trzech Króli, jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej – jest to Święto obowiązkowe. Taca zbierana w dniu 6 stycznia będzie przeznaczona na cele misyjne.

Po mszach św. w Izbach o godz. 930, w Banicy o godz. 11.00, nastąpi posłanie Kolędników Misyjnych, którzy przyjdą do domów naszej parafii. Dzieci na msze św. przychodzą w strojach kolędniczych. Niech wszyscy otworzą im drzwi domów oraz serca i przez dobrowolne datki wspomogą Dzieło Misyjne. Prosimy pozamykać psy. Po każdej mszy św. będzie tradycyjne poświęcenie kadzidła, złotej biżuterii i kredy. Kredą zabraną z kościoła, na drzwiach wejściowych naszych domów katolickich w święto Trzech Króli zapiszmy litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. co oznacza Christus Mansionem Benedicat – „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Krzyżyki zaś pomiędzy literami to znak błogosławieństwa.

W tym tygodniu wypada I czwartek, w I piątek miesiąca, msze św. w Izbach o godz. 1500, w Banicy o godz. 1700, wcześniej spowiedź św.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na bieżące utrzymanie i prace w parafii. Zwracam uwagę przy składaniu ofiar, że styczeń związany jest z opłatami związanymi z ubezpieczeniem parafii.

W Izbach bardzo proszę lektorów o przejście po domach i zebranie ofiar, nie mniej niż 30 zł od rodziny na ubezpieczenie kościoła.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

Na zakończenie Wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą pragnę wszystkim Parafianom serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie i poczęstunek dla kapłana i służby liturgicznej. Przybyłem do waszych domów, aby je poświęcić, by pokój Chrystusowy zagościł w waszych domostwach. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście podczas tej wizyty duszpasterskiej, które w części zostały przeznaczone na rachunki i opłaty związane z utrzymaniem plebanii oraz opłat kapłańskich uiszczanych do kurii.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA          – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Od dziś 2 stycznia i 6 stycznia na placu kościelnym połączona z wspólnym kolędowaniem będzie żywa szopka z wieloma gatunkami zwierząt w Parafii Szymbark, która zaprasza w godzinach od 9:30 do 15:30.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

03 styczeń do 09 styczeń 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

03.01

PONIEDZIAŁEK

6.30

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

04.01

WTOREK

6.30

 

W intencji Bogu wiadomej

05.01

ŚRODA

15.00

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

17.00

+ Jana Siuty od rodziny Dawiec

06.01

CZWARTEK

OBJAWIENIE

PAŃSKIE

8.00

 

+ Jadwigi Stańskiej od syna Piotra z rodziną

9.30

IZBY

+ Anny Drozd w 26 r. śm od córki Teresy z rodziną

11.00

+ Marii Andrasz od syna Pawła z rodziną

07.01

PIĄTEK

15.00

IZBY

 

+ Marii Skrzypniak od Pauliny i Mateusza Misiołek

17.00

+ Jadwigi Stańskiej od syna Pawła z żoną

08.01

SOBOTA

6.30

+ Marii Skrzypniak od wnuczki Wioletty z rodziną

09.01

NIEDZIELA

CHRZEST

PAŃSKI

8.00

+ Marii Chrobak od syna Dariusza z żoną

9.30

IZBY

++ Natalii i Jana Walkowicz od córki Urszuli z rodziną

11.00

+ Jadwigi Stańskiej od syna Piotra w 30 dzień po śm.