NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO Ogłoszenia duszpasterskie 09. 01.2022 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest okazją do przypomnienia sobie przyrzeczeń chrzcielnych i kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam wszystkich do zachowywania zobowiązań wypływających z chrztu świętego w ciągu całego roku. Niech nasza postawa życia chrześcijańskiego będzie wzorem dla innych, zwłaszcza tych, którzy przeżywają kryzys w wierze i nie uczestniczą regularnie w życiu Kościoła.

Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 2 marca. Obchodząc Święto Chrztu Pańskiego wspomnijmy nasz własny chrzest, który włączył nas do wspólnoty Kościoła i uczynił dziećmi Bożymi. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanie, który udzielił nam chrztu św.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na bieżące utrzymanie i opłaty związane z ubezpieczeniem parafii.

Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji Kolędy Misyjnej w wysokości 2 290 zł. Część pieniędzy zostanie przekazana dzieciom na dofinansowanie np. szkolnej wycieczki.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

Do Rady Parafialnej zostali wybrani z Banicy: Eugeniusz Dziurny, Ewa Góra, Paweł Nowak, Rafał Oślizło, Tadeusz Dziurny, Teresa Dziurny z Izb: Andrzej Adamkiewicz, Grzegorz Leśniak, Janina Leśniak, Wioletta Angulska. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 18.00.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Chrobak, lat 67 z Banicy. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask
od Boga oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele

Banica

Dziękując za wszelkie dobro i życzliwość chciałbym podziękować Panu Franciszkowi Chmielowskiemu za piękną choinkę do naszego kościoła.

10 styczeń do 16 styczeń 2022 r.

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

+ Marii Skrzypniak od wnuka Piotra z rodziną

+ Jadwigi Stańskiej od chrześnicy Janiny Leśniak z rodziną

+ Tadeusza Chrobak w 7 dzień po śm.

+ Marii Skrzypniak od wnuka Rafała

+ Jadwigi Stańskiej od syna Pawła z żoną