3 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 23. 01. 2022 r.

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Pamiętając, że nie można być chrześcijaninem bez Słowa Bożego Kościół kieruje dziś szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych, by Biblia w naszym życiu nie była słowem z przeszłości, lecz słowem żywym i aktualnym.

W środę w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 1700.

W czwartek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniamy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych na Trąd.

W piątek przypadał Dzień Babci, a wczoraj – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Banicy po mszy św. przygotowali dziś niespodzianki dla babć i dziadków.

• PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła.
  • WTOREK –             Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
  • ŚRODA –                 Wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • PIĄTEK –                       Wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu, prezb. i doktora Kościoła.
  • SOBOTA –                     Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, święto.

24 styczeń do 30 styczeń 2022 r.

+ Marii Skrzypniak od Elżbiety Dominik

+ Jadwigi Stańskiej od Marioli i Dariusza Kołodziej