Ogłoszenia

4 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 30. 01.2022 r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

W środę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione świece, zwane gromnicami. Zapalone gromnice wystawia się w oknach podczas burzy czy innych kataklizmów pogodowych i wkłada w dłonie konających. Ten dzień od kilku lat jest obchodzony w całym kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych w diecezji. Msze św. w kościele w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicem o godz. 1700. Msza św. połączona będzie z wyborem imienia kandydata do sakramentu Bierzmowania. W związku ze zdalnym nauczaniem, aby ustalić organizacyjne szczegóły, bardzo proszę dziś po mszy św. o podejście uczniów klasy 8 do zakrystii. Po mszy św. w czwartek błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W piątek zapraszam na mszę św. i nabożeństwo I piątkowe uczniów klas 6 i 7 z racji dalszego ich przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spowiedź w Izbach od godz. 1400 w Banicy od godz. 1600.

W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 błogosławieństwo chleba i soli ku czci św. Agaty.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękuję za wszelkie ofiary i dobro czynione dla parafii. W ostatnim czasie ofiarę na ubezpieczenie kościoła i inwestycje parafialne złożył: Jan Drab. Bóg zapłać.

Dzwoniąc w sprawach kancelaryjnych na tel. stacjonarny plebanii proszę nie rozłączać się zbyt wcześnie, gdyż potrzeba czasu na przekierowanie połączenia na drugi telefon, tym samym rozmowa czy inna sprawa zawsze może być zrealizowana.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK        Wspomnienie Świętego Jana Bosko, prezbitera.

ŚRODA                        Święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.

CZWARTEK –            Wspomnienie dowolne Świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Po
                                      mszy św. o błogosławieństwo gardła.

SOBOTA –                  Wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

30 styczeń do 06 luty 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

30.01

PONIEDZIAŁEK

17.00

+ Marii Skrzypniak od wnuka Łukasza z żoną

01.02

WTOREK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla całej Parafii

02.02

ŚRODA

OFIAROWANIE PAŃSKIE

15.00

IZBY

+ Marii Palacz

17.00

+ Marii Skrzypniak od Zofii Florek z rodziną

03.02

CZWARTEK

17.00

+ Jadwigi Stańskiej od bratowej Heleny Deć z rodziną

04.02

PIĄTEK

15.00

IZBY

++ Wszystkich wiernych zmarłych wypominanych w naszej parafii

17.00

+ Tadeusza Chrobaka w 30 dzień po śm.

05.02

SOBOTA

8.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii

06.02

2022 r.

V Niedziela

Zwykła

8.00

++ Anieli, Wojciecha i Stanisława Faron od rodziny

9.30

IZBY

+ Marka Klimasa

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Bogusławy i Bogdana w kolejną r. ślubu