Ogłoszenia

6 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 13. 02.2022 r.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwo 40–godzinne. W obecności Chrystusa Eucharystycznego będziemy rozważać tajemnice Bożej miłości, przepraszać za grzechy „samolubstwa i nienawiści, przekleństw i bezwstydu, kłamstwa i oszczerstw” , które zabijają i niszczą nas i naszych najbliższych i prosić Jezusa, aby oczyścił nas z trądu niewiary, która dotyka naszą parafię i zatruwa nasze dusze.

W piątek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Ustalono, że cmentarze w Izbach i Banicy wymagają przemyślanego planowania. Gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą zostanie wytyczony rząd pod nowe grobowce oddzielone alejką. Z cmentarzem w Banicy związane jest ogrodzenie, które wymaga pilnego piaskowania i zabezpieczenia antykorozyjnego. Przy kościele w Banicy konieczna jest wymiana białego kabla i rozetek oświetlenia zewnętrznego, modernizacja odgromienia, okna wymagają usunięcia starego kitu i wymianę na nowe uszczelnienie szyb, zainteresowania wymaga również wieża kościelna, a wcześniej dokończenie prac przy dzwonnicy.

Po zapoznaniu się z warunkami mieszkalnymi na plebanii Rada Parafialna postanowiła, aby w najbliższym czasie rozpocząć remont części mieszkalnej związanej z pokojem, łazienką i przejściem do kuchni. Zaplanowano również przegląd rynien na kościele w Izbach. Parafia jest szczególnym miejscem w naszej małej wspólnocie, która obejmującej dwie miejscowości Banice i Izby. Wierzę w Wasze wielkie serca, że przez modlitwę, trud, cierpienie i składane ofiary uda nam się z Bożą pomocą wyznaczone cele osiągnąć.

Bóg zapłać za ofiary składane w każdą drugą niedzielę miesiąca. Wspomóc możemy naszą parafię finansowo również przez złożoną darowiznę na „na cele kultu religijnego” i przesłać zwykłym przelewem bankowym na konto parafii. Każda osoba, która dokona przelewu na konto parafii może daną kwotę odpisać od dochodu i przy rozliczeniu rocznym zapłaci mniejszy podatek. Wszystkie środki zgromadzone są na koncie parafialnym, przeznaczone będą na kolejne prace w parafii.

Ustalono, że w Bielicznej dwa razy w roku odprawiane będą msze św. na początku maja i w październiku na odpust, procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania odbędzie się w Banicy o godz. 7.00 rano, w Izbach o godz. 9.00, z kolei trasa procesji na Boże Ciało rozpocznie mszą św. w Izbach o godz. 9.00 i zakończy mszą św. o godz. 11.00 w Banicy.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK – Święto Świętych Cyryla, Mnicha i Metodego, biskupów i patronów
                                       Europy.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Sączu prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej w nowo formowanym 114 batalionie lekkiej piechoty w Limanowej.

Każdy pełnoletni obywatel (mężczyźni i kobiety), niekarany za przestępstwa umyśle oraz wykazujący sprawność fizyczną w wymaganym stopniu może zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu – ul. Czarnieckiego 13 – gdzie otrzyma wszelkie informacje oraz zostanie przeprowadzony przez procedurę naboru.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

14 luty do 20 luty 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

14.02

PONIEDZIAŁEK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii

15.02

WTOREK

17.00

 

+ Tadeusza Chrobaka od Moniki i Mirosława Siuta

16.02

ŚRODA

15.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

17.00

+ Marii Skrzypniak od wnuczki Bożeny z rodziną

17.02

CZWARTEK

17.00

 

+ Jadwigi Stańskiej od Doroty i Andrzeja Król

18.02

PIĄTEK

17.00

+ Tadeusza Chrobaka od wnuka Dawida

19.02

SOBOTA

6.30

+ Jadwigi Stańskiej od uczestników pogrzebu

20.02

NIEDZIELA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Marii Skrzypniak od Koła Gospodyń Wiejskich

9.30

IZBY

+ Jadwigi Stańskiej od Lucyny i Czesława Ochotnickich

11.00

++ Janiny i Ludwika Tomaśko w r. śm. śp. Ludwika od wnuczki
Joanny z rodziną