7 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 20. 02.2022 r.

Trwa w naszej parafii nabożeństwo 40-godzinne. W obecności Chrystusa Eucharystycznego chcemy rozważać tajemnice Bożej miłości i przepraszać za lekceważenie przykazań Bożych i kościelnych, zwłaszcza za opuszczanie niedzielnej Mszy św. i unikanie sakramentu pokuty i pojednania.

Składka dzisiaj jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W ostatnią niedzielę na bieżące wydatki, zaplanowane prace i utrzymanie parafii złożono w Izbach 724 zł, w Banicy 2 192 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość czynioną dla parafii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W czwartek w gronie kapłanów dekanatu odbyło się spotkanie podsumowujące wizytację kanoniczną z ks. bp Leszkiem Leszkiewiczem. W ciepłych słowach wyraził się o naszych parafiach i zapewnił o modlitwie obejmującej wszystkich wiernych dekanatu Ropa.

Sakrament Bierzmowania młodzieży z klasy 8 naszej parafii odbędzie się w Parafii Ropa 20 kwietnia o godz. 15.30.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Proszę wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego związanego z naszym regionem.

• WTOREK – Święto KATEDRY ŚWIĘTEGO PIOTRA, APOSTOŁA.
  • ŚRODA – Wspomnienie Świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.

Wszystkim solenizantom i jubilatom  tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

21 luty do 27 luty 2022 r.

Bożej dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii

+ Tadeusza Chrobaka od wnuczki Justyny

Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

+ Marii Skrzypniak od wnuczki Anny z rodziną