Ogłoszenia

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 06. III 2022 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, warto przypomnieć nauczanie św. Jana Pawła II. Oto jego słowa: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, by owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na Ukrainie.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali w Izbach o godz. 9.30, w Banicy o godz. 11.00. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy, pod zwykłymi warunkami.

Dziękuje wszystkim proszącym o anonimowość dobroczyńcom i ofiarodawcom pomagającym w remoncie pomieszczeń na plebanii. W ostatnim czasie została założona instalacja wodna, kanalizacyjna i grzewcza, wylewki. Zakupione zostały płytki, armatura i wyposażenie łazienki. Każda pomoc finansowa jest wyrazem wsparcia i potwierdzeniem słuszności podjętych prac. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

W najbliższym tygodniu, gdy pozwoli na to pogoda, zostaną przeprowadzone prace pielęgnacyjne drzew rosnących przy cerkwi św. Michała Archanioła w Bielicznej.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na bieżące utrzymanie parafii i prowadzone prace gospodarcze.

W przyszłą niedzielę przed kościołem i kaplicami zbiórka na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy diecezjalny Zespół Kryzysowy ds. Pomocy Uchodźcom prosi osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym, oczywiście za wiedzą i zgodą samych zainteresowanych. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Niezależnie od tego prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii. Caritas Diecezji Tarnowskiej nie będzie na razie organizowała ogólnodiecezjalnej zbiórki darów rzeczowych dla Ukrainy. Parafie, które już przyjęły uchodźców, organizują zbiórki lokalne, z uwzględnieniem potrzeb konkretnych osób np. małych dzieci, osób starszych itp.

Do nabycia są baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara 7 zł przeznaczona jest na pomoc charytatywną.

Klub Wolontariatu ze szkoły Podstawowej w Banicy ma drobne upominki dla Pań z okazji zbliżającego się 8 marca.

Koła Gospodyń Wiejskich z Izb i Banicy solidaryzując się z Ukrainą we wtorek, 8 marca na gorlickim Rynku udadzą się z domowymi wypiekami. aby włączyć się w zbiórkę na rzecz ofiar tego konfliktu.

Odbiór odpadów ZMIESZANYCH i BIO w poniedziałek 7 marca.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

07 marzec do 13 marzec 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

07.03

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

08.03

WTOREK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

09.03

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

10.03

CZWARTEK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

11.03

PIĄTEK

06.30

+ Marii Skrzypniak (greg)

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii

18.00

+ Stanisława Skrzypniaka od dzieci

12.03

SOBOTA

6.30

+ Marii Skrzypniak (greg)

13.03

NIEDZIELA

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

W intencji ofiar wojny na Ukrainie, z prośbą o ukojenie bólu dla
cierpiących, błagając o dar pokoju dla naszych wschodnich sąsiadów

9.30

IZBY

+ Jadwigi Stańskiej od Anny i Jana Oleśniewicz

11.00

+ Marii Skrzypniak (greg)