Ogłoszenia

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 13. 03. 2022 r.

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominam, że w naszych kościołach w każdy piątek o godz. 16.00 w Izbach i o godz. 18.00 w Banicy Droga Krzyżowa, a w niedzielę Gorzkie Żale. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dziś przed kościołem zbiórka na ogólnopolski fundusz misyjny dzieła pomocy misjom Ad Gentes. Dziękuje za złożone ofiary. Bóg zapłać.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Dziękuję, w trak trudnym czasie, za każdą ofiarę składaną na bieżące opłaty i utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

Zarząd OSP Banica zaprasza członków oraz wszystkich chętnych zasilić szeregi jednostki OSP terytorialnie obejmującej Izby i Banicę do Szkoły Podstawowej w Banicy 20 marca 2022 r. o godz. 18.00.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

SOBOTA            Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Banica

Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Nasza parafia otrzymała 5 takich kartonów. Organizując się między sobą w kilka rodzin zabierzmy je z kościoła, zapisując na kartce osobę odpowiedzialną za dostarczenie paczki do parafii. Paczki przygotowujemy trzymając się ściśle załączonej listy produktów. Gotowe NIE ZAKLEJONE kartony przynosimy do parafii, gdzie Parafialny Zespół Caritas umieści w nich list w języku ukraińskim i umieści naklejki z logo akcji. Tak przygotowane i zabezpieczone paczki zostaną przekazane do magazyny zbiorczego w dekanacie. Bóg zapłać za wszelkie dobro czynione dla uchodźców z Ukrainy.

W ramach jałmużny wielkopostnej, zostały rozdane w tym tygodniu skarbonki wielkopostne dzieciom szkolnym. Do nabycia są jeszcze tradycyjne baranki wielkanocne oraz paschaliki wielkanocne. Paschalik można wykorzystać podczas Liturgii Światła w Wielką Sobotę, a następnie postawić na świątecznym stole. Można też zapalić go na grobie najbliższych w Poniedziałek Wielkanocny. Ofiara 7 zł z baranków i paschalików wielkanocnych, oraz ofiary ze skarbonek przeznaczone są na cele charytatywne.

Kontynuowane są prace remontowe w plebani. Dziękuję za każdą ofiarę i deklaracje pomocy finansowej na ten cel. Bóg zapłać.

W małych wspólnotach, takie jak nasza parafia, ogromną rolę odgrywają indywidualni sponsorzy, którzy w sposób konkretny finansowo wspierają działania podejmowane w parafii. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary składane na ten cel.

Izby

Dziękuję za złożoną indywidualną ofiarę Pani Eugeni Oleśniewicz-Buczek z Kalifornii, za którą zostały zakupione dwa ornaty do kościoła w Izbach. Bóg zapłać.

         Na bocznym ołtarzu jest na nowo oprawiony Obrazek Matki Bożej Częstochowskiej podpisany przez Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

14 marzec do 20 marzec 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

14.03

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

15.03

WTOREK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

16.03

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

17.03

CZWARTEK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

18.03

PIĄTEK

06.30

+ Marii Skrzypniak (greg)

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii

18.00

++ Zofii i Józefa Krzyszkowskich

19.03

SOBOTA

6.30

+ Marii Skrzypniak (greg)

20.03

NIEDZIELA

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

9.30

IZBY

+ Józefa Skrzypniaka od żony i córki z rodziną

11.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Haliny z okazji 60 r. urodzin od męża Czesława