Ogłoszenia

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 20. III 2022 r. 

Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00 i niedzielnych Gorzkich Żalach.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem i postępowaniem. Wielki Post to dobry moment, aby podjąć postanowienie o trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na bocznym ołtarzu MBNP.

Na utrzymanie i bieżące prace w parafii złożono w Izbach 729 zł, w Banicy 2 278 zł. Dziękuję za indywidualne ofiary składane na prace remontowe na plebanii. Jestem wdzięczny za każdy dar serca i obiecuję, że nie zawiodę zaufania. Bóg Zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Dziękuję za włączenie się w akcję PACZKA DLA UKRAINY, w której po raz kolejny okazaliście dobre serca i wielką hojność. Bóg zapłać.

Do nabycia są Baranki i Paschaliki wielkanocne. Ofiara 7 zł przeznaczona jest na cele charytatywne.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PIĄTEK –           Uroczystość Zwiastowanie Pańskie. W tym dniu, w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem, po mszy św., wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele

Z uwagi na nadchodzący okres wiosenny Nadleśnictwo Łosie zwraca się z apelem o zaprzestanie wiosennego wypalania traw, które stanowi bardzo duże zagrożenie pożarowe lasu oraz własności prywatnej.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

21 marzec do 27 marzec 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

21.03

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

22.03

WTOREK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

23.03

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

24.03

CZWARTEK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

25.03

PIĄTEK

16.00

IZBY

Przebłagalna z prośbą przez Niepokalane Serce Maryi o pokój
w Ukrainie, zakończenie wojny oraz o nawrócenie Rosji

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

26.03

SOBOTA

6.30

+ Marii Skrzypniak (greg)

27.03

NIEDZIELA

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

+ Tadeusza Chrobaka od brata Józefa z rodziną

9.30

IZBY

+ Jadwigi Stańskiej od chrześniaka Andrzeja

11.00

+ Marii Skrzypniak (greg)