Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022 r.

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, której zewnętrznym wyrazem jest różowy kolor szat liturgicznych, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Zachęcam do licznego udziału w Drodze Krzyżowej w piątek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00 oraz do niedzielnych Gorzkich Żalach.

Bóg Zapłać za składkę przeznaczoną na kwiaty do Grobu Bożego i dekorację.

Dziękuję za indywidualne ofiary składane na cele parafialne, uwzględniające teraz podjęte prace remontowe pomieszczeń na plebanii. Wszyscy ofiarodawcy, pomagający w pracach i wykonawcy są wpisani honorowo i na trwałe dla potomnych do kroniki parafialnej. Dziękuje za dostarczane obiady na plebanię i dary żywnościowe. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. środa, czwartek przed mszą św., w piątek w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00.

W I piątek miesiąca spotkanie uczniów klas VI i VII w ramach dalszego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy poprowadzą w kościele w Banicy Drogę Krzyżową. Obecność obowiązkowa.

Msza św. w sobotę o godz. 8.00, a wcześniej różaniec św.

W najbliższą w sobotę tj. 2 kwietnia w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpocznie go Msza Święta o godz. 18.00, po niej spotkanie organizacyjne i wykłady. Kurs będzie obejmował spotkania przez najbliższe dwa weekendy. Zapisy podczas spotkania organizacyjnego.

W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Izbach przed mszą św. o godz. 9.30, w Banicy z racji Gorzkich Żalów przed mszą św. o godz. 11.00.

Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych proszę o zadbanie i porządek na cmentarzu. Zatroszczmy się o groby naszych bliskich i uporządkujmy je po okresie zimowym.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zwraca się do wszystkich z apelem o nie wypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych oraz bezwzględnie przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w tym zakresie, a w szczególności o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

28 marzec do 03 kwiecień 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

28.03

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg)

29.03

WTOREK

18.00

 

+ Marii Skrzypniak (greg)

30.03

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Marii Skrzypniak (greg) /ZAKOŃCZENIE/

31.03

CZWARTEK

18.00

 

++ Albina i Czesławy Stach

01.04

PIĄTEK

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii

18.00

+ Jacka Króla

02.04

SOBOTA

8.00

+ Jadwigi Stańskiej od uczestników pogrzebu

03.04

NIEDZIELA

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

+ Tadeusza Chrobaka od Pracowników Firmy Dreno

9.30

IZBY

+ Barbary Rejnisz

11.00

++ Anieli i Ludwika Dawiec oraz ich dzieci Stanisława, Józefa
i Czesławy