Ogłoszenia

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie Ogłoszenia Duszpasterskie

Dziś już piąta Niedziela Wielkiego Postu. Dni stają się coraz dłuższe i coraz bliżej święta Wielkanocne. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

Przypominam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w Izbach o godz. 16.00, w Banicy po mszy św. o godz. 18.00 udamy się z Drogą Krzyżową po ulicach naszej parafii. Serdecznie zapraszam. Nad bezpieczeństwem uczestników proszę, aby czuwali druhowie z naszej OSP.

Bóg Zapłać za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego. Dziękuję za ofiary indywidualne i wspólnotowe składane z racji remontu pomieszczeń w plebanii. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, w której weźmy pod uwagę nie tylko bieżące utrzymanie parafii, ale również prace remontowe prowadzone na plebani, Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel oraz wszelką życzliwość czynioną dla parafii.

W Banicy dodatkowo zostanie zamontowany, w najbliższym czasie, daszek ozdobny chroniący misę chrzcielną na zewnątrz kościoła.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 16.00, w Banicy 18.00.

Przeżywamy w tym tygodniu I czwartek miesiąca. W czwartek potkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

Chorych w naszej parafii z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedzę w najbliższą sobotę w Banicy od godz. 9.00, w Izbach od godz. 9.30. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii.

Rozpoczęły się spowiedzi w naszym dekanacie. Dziś spowiedź św. w Uściu Gorlickim od godz. 15.30-18.00, we wtorek w Śnietnicy od godz. 15.30-18.00,przed Świętami Wielkanocnymi spowiedź w naszej parafii najbliższą sobotę w Izbach od godz. 14.00 – 14.30, w Banicy od godz. 14.00 – 15.00.

Następna niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczyste poświęcenie palm i procesja rozpocznie się przed kościołami w Izbach o godz. 9.30, w Banicy o godz. 11.00. Po mszach św. słodkie upominki dla najładniej ustrojonych palm wielkanocnych.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

04 kwiecień do 10 kwiecień 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

04.04

PONIEDZIAŁEK

6.30

++ Wszystkich Wiernych Zmarłych wypominanych w Parafii

05.04

WTOREK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii

06.04

ŚRODA

16.00

IZBY

+ Tadeusza Chrobaka od Marka i Beaty Leśniak

18.00

+ Stanisława Mrozek

07.04

CZWARTEK

18.00

 

+ Jadwigi Stańskiej od bratowej Heleny Deć z rodziną

08.04

PIĄTEK

16.00

IZBY

+ Marii Jędrzejowskiej od Justyny i Pawła Słowik

18.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę MB i Dary
Ducha Świętego dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

09.04

SOBOTA

6.30

+ Marii Skrzypniak od uczestników pogrzebu

10.04

NIEDZIELA

NIEDZIELA PALMOWA

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

9.30

IZBY

+ Ludwika Grygierka

11.00

+ Stefana Dziurnego w r. śm od syna Mieczysława z rodziną