Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 10. 04. 2022 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień mający przygotować nas na Wielkanoc. W Izbach o godz. 9.30, a w Banicy o godz. 11.00 przed mszami poświęcenie palm, następnie procesja z palmami, a po sumie słodkie nagrody na najładniejszą palmę. Wszystkie dzieci z palmami niech podejdą po mszy św. do ołtarza po słodką niespodziankę.

W tym tygodniu w dekanacie spowiedź św. w Parafii Ropa od godz. 1400 – 1800. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie parafii i prowadzone prace remontowe w plebanii. Dziękuję szczególnie nowym indywidualnym sponsorom wspierających finansowo prace remontowe.

Dziękuję za finansowe wsparcie i ufundowanie prac związanych z montażem barierki przy dzwonnicy, dolnych miedzianych okuć i daszku ozdobnego, chroniącego, najprawdopodobniej misę chrzcielną, przy której planowane jest jeszcze ułożenie kamienia.

Niech to jednak nie zamyka naszych oczu na różne prace prowadzone w parafii i nie zwalnia z ofiarności. Na każdym z nas, nawet na tych, którzy rzadko pojawiają się w kościele, spoczywa obowiązek troski o potrzeby wspólnoty parafialnej.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary i wszelką życzliwość czynioną dla parafii.

Dziękuje za udział i wytrwałość, pomimo deszczu, w piątkowej Drodze Krzyżowej.

Jesteśmy po sakramencie pokuty – dajmy temu wyraz w naszym życiu oraz weźmy licznie udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – Wielkiego Tygodnia i przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

W środę spotkanie organizacyjne przed Triduum Paschalnym dla ministrantów i lektorów po mszy św. Obecność obowiązkowa.

Wielki Czwartek jest dniem Ostatniej Wieczerzy Jezusa, na której ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00. Po liturgii Wieczerzy Pańskiej przeniesienie i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.

Wielki Piątek to dzień Męki Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o przystrojeniu na ten dzień przydrożnych Krzyży. Ten dzień mamy przeżyć w ciszy i refleksji, dobrze by było, by w tym dniu nie pracować ciężko, bo jest to dzień wyjątkowy. Od godz. 8.00 adorujemy Jezusa w ciemnicy.

Liturgia Męki Pańskiej w Izbach o godz. 16.00 w Banicy o godz. 18.00, po niej przeniesienie Jezusa do Grobu, adoracja Krzyża i trzy części Gorzkich Żali. Ofiary zbierane z okazji adoracji krzyża w Wielki piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Proszę Straż Pożarną o tradycyjną wartę przy grobie Pana Jezusa.

W Izbach o godz. 20.00, w Banicy o godz. 21.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich, w Banicy poprowadzą ją Matki i Ojcowie naszej parafii, zachęcam do licznego udziału. Od uroczystej adoracji Krzyża w Wielki Piątek i przez cały dzień w Wielką Sobotę przyklękamy przed Krzyżem.

Wielka Sobota – adorujemy Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień od godz. 8.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Izbach godz. 10.00, w Banicy o godz. 9.00 i 11.00. Dzieci w tym dniu przynoszą skarbonki Caritas jako swe ofiary dla cierpiącego Pana Jezusa. O godzinie 16.00 przerywamy adorację i sprzątamy kościół.

W kościele parafialnym w Banicy o godz. 19.00 rozpoczniemy Uroczysty obchód Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo wierni przynoszą świece.

Niedziela Wielkanocna – msze św. w Banicy o godz. 7.00 i 11.00, w Izbach o godz. 9.00, procesja rezurekcyjna w Banicy o godz. 7.00, w Izbach o godz. 9.00. Proszę o pomoc i zorganizowanie się w przygotowaniu procesji rezurekcyjnej. Zabranie figury Zmartwychwstałego, niesienie baldachimu.

Wszystkim wiernym życzę głębokiego przeżycia TRIDUUM PASCHALNEGO, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia wielu łask od Boga oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

11 kwiecień do 17 kwiecień 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

11.04

WIELKI

PONIEDZIAŁEK

6.30

 

12.04

WIELKI

WTOREK

6.30

 

13.04

WIELKA

ŚRODA

16.00

IZBY

+ Tadeusza Chrobaka od Grzegorza Leśniaka z rodziną

18.00

+ Marii Skrzypniak od brata Krzysztofa z rodziną

14.04

WIELKI

CZWARTEK

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

++ Józefa i Jana Plewa od wnuczki Ewy i prawnuków

15.04

WIELKI

PIĄTEK

16.00

IZBY

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

18.00

16.04

WIELKA

SOBOTA

19.00

WIGILIA

PASCHALNA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

17.04

NIEDZIELA

WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

7.00

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę
Matki dla Stefanii z okazji 90 r. urodzin

9.00

IZBY

++ Jana i Stanisława Sądelskich oraz Anieli Gał-Sądelskiej od syna
Władysława z rodziną

11.00

+ Władysława Mrożek