2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 24. 04. 2022 r.

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, głośmy miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiejszy dzień jest Diecezjalnym Świętem „Caritas”, które obchodzone jest w II Niedzielę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Komunii Rocznicowej odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny.

W ramach obchodów 75 r. wysiedleń Łemków w 1947 roku w Akcji „Wisła”, w Bielicznej o godz. 14.00 w cerkwi modlitwa z tej okazji.

Wyjątkowym miejscem do zadumy i refleksji w naszej parafii jest położona w dolinie rzeki Białej, u południowego wzgórza Lackowej cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Bielicznej. Po raz pierwszy w sobotę 30 kwietnia, o godz. 16.00 w Bielicznej, pod przewodnictwem ks. Rafała Łukasika – Proboszcza z parafii Szymbark, zostanie odprawiona msza św., inaugurująca letni sezon turystyczny, w intencji duszpasterzy turystycznych, ludzi gór, przewodników, turystów i podróżników, którą zakończy uroczyste błogosławieństwo dla zebranych. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Zaniepokojony stanem dachu w ostatnim tygodniu poprosiłem o przeprowadzenie inspekcji dachu na plebanii, wynik jest dramatyczny, na dachu blacha miejscami przypomina sito, część więźby dachowej w tych miejscach jest uszkodzona. Konieczne jest, jak najszybciej, tymczasowe, ale skuteczne zabezpieczenie przed zalaniem i zniszczeniem wykonanych już prac w plebanii. Prace rozpoczną się za około 3 tygodnie. Wiele lat zaniedbań daje o sobie znać. Proszę o wielkie serce i ofiarność, abyśmy na tą chwilę połatali przeciekający dach i przygotowali się w przyszłości do wymiany poszycia i więźby dachowej.

Bardzo proszę o składanie ofiar w wysokości 50 zł na kwiaty, dekoracje i sprzątanie kościoła. Aby uniknąć zamieszania robimy to wyłącznie i tylko w ramach swojej grupy gospodarczej, udając się do swojego kierownika grupy.

Od najbliżej niedzieli w Izbach po mszy św. o godz. 9.30, w Banicy po mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Poniedziałek –     ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MARKA EWANGELISTY

Wtorek –             UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.

Piątek –               ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ KATARZYNY SIENEŃSKIEJ , DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI EUROPY. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

25 kwiecień do 1 maj 2022 r.

Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

Bożej dla dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii

+ Tadeusza Chrobaka od siostry Marii Leśniak z mężem

++ Katarzyny i Wojciecha Kos od córki Janiny i syna Jana