3 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 01. 05. 2022 r.

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, którą przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Z tej okazji odszukajmy w domu Pismo Święte i czytajmy je w gronie rodzinnym.

Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, który naznaczony jest maryjną pobożnością. Msza św. z nabożeństwem majowym codziennie w kościele parafialnym w Banicy o godz. 18.00.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI NASZEGO NARODU i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja we wtorek. Msze św. w kościołach jak w niedzielę.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym w środę w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Spowiedź św. w kościele parafialnym codziennie przed każdą mszą św., w piątek w Izbach o godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00.

Spotkanie rodziców i uczniów z kasy VII, którzy rozpoczynają roczny okres przygotowania przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00. Uczniów klas VI w ramach dalszego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na nabożeństwo w I piątek miesiąca

W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00, wcześniej różaniec św.

Uroczysta msza św. dla Ochotniczej Staży Pożarnej naszej Parafii z okazji obchodów święta patrona Św. Floriana, odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w Banicy.

Maj to miesiąc, w którym wiele dzieci po raz pierwszy przystępuje do Komunii Świętej. Zajmują one miejsce przy świętym stole, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii. To ważne wydarzenie w każdej parafii. Po licznych konsultacjach z innymi proboszczami podobnych parafii, zadecydowałem by nie łączyć klas. Komunia św. tylko dla dzieci z klasy 3 będzie w I niedzielę miesiąca maja, a rocznica komunii św. w II niedzielę maja.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Kapłańską. O godz. 11 w Banicy, dzieci klas III i IV będą przeżywać 1 r. Komunii Św.

W następną niedzielę „Dobrego Pasterza” obchodzimy w Diecezji NIEDZIELĘ KAPŁAŃSKĄ – składka gospodarcza w tym dniu przeznaczona będzie na bieżące utrzymanie i prace remontowe prowadzone w parafii. Szczególnie dziękuję za indywidualne ofiary składane z tej okazji.

Dziękuje za rozpoczęte prace przy chrzcielnicy kamiennej, załatwienie blachy na dach i fachowców, za pomoc sąsiedzką w wykoszeniu trawy koło plebanii, dary żywnościowe. Dziękuję Panu Ryszardowi Pasoniowi za użyczenie samochodu i wszystkim za trud przygotowania oprawy związanej z poczęstunkiem przy cerkwi w Bielicznej dla OSP w naszej Parafii, Koła Gospodyń z Izb. Podejmę działania, by obchody rozpoczęcia i zakończenia sezonu turystycznego były wpisane w kalendarz obchodów gminnych.

Wszystkim zatroskanym o parafię, za serce, ofiary i wszelkie dobro. Bóg zapłać.

PONIEDZIAŁEK        Wspomnienie Świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

WTOREK                   UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej
                                     patronki polski

ŚRODA                        Wspomnienie Świętego Floriana, męczennika.

PIĄTEK                      Święto Świętych FILIPA I JAKUBA, APOSTOŁÓW

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

02 maj do 08 maj 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ

NMP

KRÓLOWEJ POLSKI

+ Jana Wójsa w 3 r. śm. od syna Krzysztofa z rodziną

++ Józefy i Jana Kulasik od córki Teresy z rodziną

+ Marii Skrzypniak od Bożeny Leśniak

+ Tadeusza Chrobaka od Krystyny i Kazimierza Leśniak

+ Bronisława Siuty (greg)

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Patrona
św. Floriana dla druhen i druhów OSP naszej Parafii

IV NIEDZIELA

WIELKANOCNA

DOBREGO PASTERZA

+ Stanisława Dziurnego w r. śm. od brata Mariana z rodziną

++ Marii i Władysława Leśniak od syna Rudolfa

1. + Bronisława Siuty (greg)

2. Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki
Bożej i ukochaniem Eucharystii dla dzieci w 1 r. Komunii Św.