Ogłoszenia

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 08. 05. 2022 r.

Dzisiejszą NIEDZIELĄ KAPŁAŃSKĄ rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane dziś w niedzielę inwestycyjną na bieżące prace remontowo-gospodarcze i utrzymanie parafii. Bóg zapłać za serce i ofiarność na cele parafialne, szczególnie za ofiary indywidualne składane w związku z zaplanowaną naprawą dachu na plebanii.

W ostatnim czasie w Banicy została wykonana posadzka kamienna wokół misy chrzcielnej, przy dzwonnicy. Dziękuję za tę pracę Panom Andrzejowi Bogaczowi, Edwardowi Rybka oraz Tadeuszowi Dziurnemu. Bóg zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

Zakończyły się prace remontowe pomieszczeń mieszkalnych w plebani w kwocie 46 957 zł. Dziękuję Panu Grzegorzowi Leśniak wraz synem Kacprem za solidnie wykonane prace i co ważne w stawce specjalnej dla parafii. Pozostaje jeszcze do wypłacenia robocizna w kwocie 5 000 zł, wszystko inne jest już zapłacone. Dzięki ofiarności i dobroci wielu, parafia nie ma długów i jest w pełni wypłacalna. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się pracą, ofiarami, wszelką pomocą i dobrym słowem w czasie trwania remontu plebanii.

Zaplanowałem w najbliższym czasie pomalowanie kaplicy zimowej w plebanii.

Przypominam i zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych do Matki Bożej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym w Izbach o godz. 16.00, w Banicy godz. 18.00.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • Poniedziałek –   Uroczystość Św. Stanisława , Biskupa i Męczennika, głównego
                         patrona Polski i diecezji.
  • Sobota –            Święto Świętego Macieja Apostoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

09 maj do 15 maj 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

09.05

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Bronisława Siuty (greg)

10.05

WTOREK

18.00

+ Bronisława Siuty (greg)

11.05

ŚRODA

16.00

IZBY

+ Tadeusz Chrobaka od Lucyny i Romana Leśniak

18.00

+ Bronisława Siuty (greg)

12.04

CZWARTEK

18.00

+ Bronisława Siuty (greg)

13.05

PIĄTEK

18.00

+ Bronisława Siuty (greg)

14.05

SOBOTA

8.00

+ Bronisława Siuty (greg)

15.05

V NIEDZIELA

WIELKANOCNA

8.00

+ Bronisława Siuty (greg)

9.30

IZBY

++ Heleny i Michała Hejmo od córki Elżbiety z rodziną

11.00

+ Stanisława Nowaka od syna Andrzeja z żoną