5 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 15. 05. 2022 r.

Dziś piąta Niedziela Wielkanocna, połowa Maryjnego maja. Warto się zapytać: na ilu nabożeństwach majowych byłem/byłam? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce!? Ona nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają! Rodzice niech wywiążą się z obowiązku przekazywania i przyczyniania się do wzrostu wiary swoich dzieci.

Odpust w Parafii Śnietnica ku czci św. Andrzeja Boboli.

W ubiegłą niedzielę na utrzymanie i bieżące gospodarcze prace w parafii złożono w Izbach 613 zł, w Banicy 3 319 zł. Za każdy gest dobroci i wsparcia na rzecz parafii składam serdeczne: Bóg zapłać!

Poświęcenie kapliczki przy drodze do Czertyżne, ufundowanej pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, połączone z nabożeństwem majowym, odbędzie się dziś o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam.

Koło Gospodyń z Izb i OSP Banica składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się pomocą w organizacji imprezy związanej z otwarciem sezonu turystycznego w Bielicznej. Środki w kwocie 5 000 zł zostały przekazane na prace związane z remontami parafii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym w środę w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału w pięknych maryjnych nabożeństwach majowych, litanię loretańską można również śpiewać przy naszych przydrożnych kapliczkach. Przy tej okazji postarajmy się o odpowiednie ich przystrojenie.

• PONIEDZIAŁEK  Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
  • ŚRODA                           Wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

16 maj do 22 maj 2022 r.

+ Jadwigi Stańskiej od rodziny Drozdów

++ Albiny i Jana Chojnowskich

VI NIEDZIELA