6 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 22. 05. 2022

Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszam na codziennie nabożeństwa majowe, które odprawiamy po wieczornej mszy św., a trwając w paschalnej radości, od jutra rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane dni krzyżowe, przed Wniebowstąpieniem Pańskim. które potrwają do środy, 25 maja. Zapraszamy wszystkich pracujących na roli i tych, których ziemia żywi do uczestnictwa wieczorem na mszy św.

Dziękuję grupie gospodarczej Pana Tomasza Ptaszkowskiego za wykoszoną trawę i uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła. Bóg zapłać.

Serdeczne podziękowania za dary żywnościowe przekazywane na plebanię, zainteresowanie, za każdą indywidualną inicjatywę upiększania otoczenia naszych kościołów i każdy gest życzliwości czyniony dla parafii, Bóg Zapłać.

W środę nowenna do MBNP z nabożeństwem majowym. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W czwartek, tj. 26 maja Dzień Matki. Wszystkim mamom naszej parafii życzę obfitych łask Bożych i zapraszam wraz z dziećmi na Mszę św. oraz nabożeństwo majowe.

Nowennę do Ducha Świętego rozpoczniemy w piątek 27 maja. W tym dniu odbędzie się egzamin dla uczniów klas 6 i 7 przed sakramentem bierzmowania o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Banicy.

W nadchodzącą niedzielę, tj. 29 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

• WTOREK –             Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Modlitwa za
                       Kościół w Chinach
  • CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, prezbitera;

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

Wójt Gminy Uście Gorlickie zaprasza wszystkie dzieci na Dzień Dziecka, który odbędzie się na stadionie w Uściu Gorlickim dnia 29 maja 2022 r. od godz. 14.00 do 18.00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy

23 maj do 29 maj 2022 r.

+ Bronisława Siuty (greg)

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki