7 NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 29.05.2022 r.

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że tylko czasowo zamieszkujemy na tej ziemi, a nasza wieczna ojczyzna jest w niebie…
Kończy się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Ostatnie nabożeństwa majowe z mszą św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Do końca tygodnia trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiając od środy Litanię do Serca Pana Jezusa.
W środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Naszym najmłodszym życzę wszelkiego dobra od dorosłych popartego Bożym błogosławieństwem.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed każdą mszą św., w piątek wieczorem spowiedź w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00.
Spotkanie rodziców i kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy VII w czwartek o godz. 18.00.
Uczniowie klas VI kontynuują przygotowanie dalsze do sakramentu Bierzmowania przez uczestnictwo w nabożeństwach I Piątku.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
Dziękuję za życzenia, liczną obecność i modlitwę w dniu moich 20 r. święceń kapłańskich. Za każdy gest dobroci, życzliwości i wsparcia na rzecz parafii, dary żywnościowe, składam serdeczne: Bóg zapłać!!!
Wspominałem jakiś czas temu o wymianie cieknących miejsc w poszyciu dachu na plebanii. Bliższe oględziny dachu i tragiczny stan blachy wymusiły decyzję o wymianie poszycia dachowego z jednej trony plebani. Zachęcam do podejścia od strony garażów pod plebanię, bo praca i nowe poszycie dachu wygląda pięknie. Parafia nie była przygotowana na taki obrót sprawy i wydatki z tym związane. Dzięki życzliwości naszych parafian prace zostały wykonane, których koszty będziemy spłacać. Szczegóły kosztów i zobowiązań parafii podam w najbliższym czasie.

WTOREK – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
ŚRODA – Wspomnienie Świętego Justyna, męczennika.
PIĄTEK – Wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwanga i Towarzyszy.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

Odbiór odpadów segregowanych 3 czerwca 2022 r.

30 maj do 05 czerwiec 2022 r.

+ Bronisława Siuty (greg) /ZAKOŃCZENIE/

+ Marii Skrzypniak od wnuczki Sylwii

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej w trakcie leczenia dla Justyny Słowik oraz potrzebne łaski dla
całej rodziny od Koła Gospodyń Wiejskich

++ Jana i Bronisławy Szymczak oraz Celiny Szymczak

+ Jadwigi Stańskiej od chrześniaka Piotra Deć z rodziną

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej w trakcie leczenia dla Justyny Słowik oraz potrzebne łaski dla
całej rodziny od Róży Żywego Różańca

+ Tadeusza Chrobaka od Doroty i Stanisława Król z rodziną

+ Stanisława Nowaka od syna Romana z rodziną

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Bożej dla Czesława i Marii w 40 r. ślubu

+ Marii Jędrzejowskiej od Lucyny i Czesława Ochotnickich z rodziną

+ Czesława Pietraś w r. śm.