Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 19. 05. 2013

Dzisiejsza Uroczystość zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy okres obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Duch Święty niech żyje w nas, działa przez nas i prowadzi naszą parafię i cały Kościół do Domu Ojca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W pierwszą niedzielę czerwca w całej Polsce, obchodzimy Święto Dziękczynienia, którego tegoroczne hasło brzmi:„DZIĘKUJEMY ZA BŁOGOSŁAWIONYCH KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO I MATKĘ ELŻBIETĘ RÓŻĘ CZACKĄ – OGÓLNOPOLSKIE DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ”

Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień Uroczystości Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. W naszej parafii Msze św. w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 18.00, w Banicy o godz. 18.00. Zachęcam do licznego udziału.

Spotkanie organizacyjne dla ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem w sobotę o godz. 9.00. Proszę rodziców o dopilnowanie i przypomnienie o obowiązkowej zbiórce.

Zakończona została praca wymiany części dachu plebanii, której koszt wyniósł 24 200 zł. Dziękuję za zaangażowanie parafianom, a w dużej mierze też fundatorom, a byli nimi: Czesław Nowak, Eugeniusz Dziurny, Tadeusz Dziurny oraz Aleksander Sądelski. Po podsumowaniu ofiar i kosztów – Parafii do zwrotu, z wykonanych prac, pozostała kwota w wysokości 8 000 zł. Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie mentalne, duchowe i finansowe, budujące wzajemne zaufanie wobec siebie. Za wszelką wyrozumiałość, serdeczność, dobroć i dary żywnościowe. Bóg Zapłać.

Bardzo proszę z kolejki do prac gospodarczych osoby z grupy Pana Darka Chrobaka w sobotę o dokończenie impregnacji dzwonnicy i ozdobnego daszku zabezpieczającego kamienną chrzcielnicę.

Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Sładka inwestycyjna w tym dniu przeznaczona na dalsze prace, opłaty i utrzymanie parafii. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękuję za wszelką życzliwość i troskę okazywaną wobec potrzeb wspólnoty parafii. Po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK      Święto Najświętszej Marii Panny MATKI KOŚCIOŁA.

WTOREK                  Wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika.

ŚRODA                      Wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej.

CZWARTEK             Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

SOBOTA                    Wspomnienie Świętego Barnaby, Apostoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

06 czerwiec do 12 czerwiec 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

06.06

PONIEDZIAŁEK

MATKI KOŚCIOŁA

16.00

IZBY

+ Tadeusza Chrobaka od Krzysztofa Leśniaka

18.00

+ Marii Skrzypniak od wnuka Łukasza

07.06

WTOREK

6.30

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

08.06

ŚRODA

16.00

IZBY

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej w trakcie leczenia dla Justyny Słowik oraz potrzebne łaski dla
całej rodziny od Koła Gospodyń Wiejskich

18.00

++ Stanisława i Tadeusza Pietraś

09.06

CZWARTEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka od Danuty Pociecha

10.06

PIĄTEK

6.30

+ Marii Skrzypniak od Andrzeja Leśniaka z Tylicza

11.06

SOBOTA

6.30

+ Jadwigi Stańskiej od Pracowników Urzędu Pocztowego Uście Gorlickie

12.06

NIEDZIELA

TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

8.00

++ Marii i Jana Urbaniak od córki Teresy z rodziną

9.30

IZBY

+ Haliny Wójcik od siostry Lucyny z rodziną

11.00

Dziękczynną z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Róży w 1 r. urodzin