12 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022 r.

Dziś przypada 12 niedziela w ciągu roku – Diecezjalne Święto Rodziny. Zapatrzeni, w miesiącu czerwcu, w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, pamiętajmy, że Serce Jezusa jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego. Obecnością w kościele w czasie oktawy Bożego Ciała dziękujmy za Boże Miłosierdzie i prośmy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

W naszej Parafii wśród nas jest ksiądz misjonarz z Kuby – Grzegorz Kozioł. Dziękujemy za obecność, wygłoszone słowo Boże i życzymy księdzu Grzegorzowi Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego oraz nieustannego wzrastania w darze i tajemnicy kapłaństwa w posłudze misyjnej na Kubie.

W ostatnią niedziele inwestycyjną na cele parafialne i bieżące utrzymanie parafii złożono w Izbach 715 zł, w Banicy 3 174 zł. Dziękuję za wszelkie dobro czynione dla parafii, troskę o nasze świątynie, wszelkie uwagi, zainteresowanie pracami prowadzonymi w parafii i każde życzliwe słowo. Bóg Zapłać.

Dziękuję za liczny udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Procesji Eucharystycznej: przygotowującym ołtarze, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej, niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami oraz wszystkim parafianom za udział w tradycyjnych strojach regionalnych. Bóg Zapłać.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00 – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 8.00. Przed mszą św. będzie możliwość spowiedzi św., aby z Bogiem rozpocząć ten czas wakacji.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na posługę apostolską i charytatywną Papieża.

WTOREK –       Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

CZWARTEK – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

PIĄTEK –           Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

SOBOTA –         Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy

Ogłoszenia społeczne: Wójt Gminy Uście Gorlickie Przypomina o konieczności złożenia deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącej określenia rodzaju ciepła jakim ogrzewany jest budynek w terminie do 30 czerwca 2022 r.

Jutro 20 czerwca odbiór odpadów zmieszanych i BIO.

20 czerwiec do 26 czerwiec 2022 r.

Bożej dla rodzin z rejonu I i II Grupy Gospodarczej

Bożej dla rodzin z rejonu III, IV i V Grupy Gospodarczej

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej dla Justyny Słowik oraz potrzebne łaski dla całej rodziny