16 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 17. 07.2022 r.

Dziś 16. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Niech czas wakacji sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu, szczególnie przez najcenniejsze spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii.

Na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę złożono w Izbach 766 zł, w Banicy 3 204 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

Dziękuję za dzisiejszą składkę, która przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie Bóg Zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W związku z wypadającym 25 lipca, wspomnieniem Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów mechanicznych, kierowców i podróżujących odbędzie się w przyszłą niedziele po każdej mszy świętej. Włączając się w Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu, po mszach św. zbierane będą ofiary do puszki, które przeznaczone będą dla misjonarzy, którzy niosą Chrystusa na krańce świata.

„Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2022 r. Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską można zapisywać się do końca lipca w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u księdza przewodnika w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.

• PONIEDZIAŁEK –    Wspomnienie Świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • ŚRODA –                    Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.
  • PIĄTEK –                  Święto Świętej Marii Magdaleny.
  • SOBOTA –                Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, święto.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

18 lipiec do 24 lipiec 2022 r.

Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

+ Sandry Pasoń od Kacpra i Patrycji

+ Sandry Pasoń od Beaty i Grzegorza Korzeń