18 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022 r.

Dziś ostatnia niedziela lipca, w której liturgia wzywa nas do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

Wszystkim gościom przebywających u nas na wakacjach i urlopach, życzę dobrej pogody i bezpiecznego odpoczynku oraz zapraszam do udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.

Na progu miesiąca sierpnia, jak co roku płynie zachęta, byśmy podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję, wynagradzającą za grzechy pijaństwa i alkoholizmu.

Jutro rozpoczyna się sierpień. To miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Jutro w poniedziałek, 1 sierpnia, przypada 78 rocznica Powstania Warszawskiego, w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

Za tydzień przed mszami św. zmiana Tajemnic Różańcowych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed mszami św. W I piątek spowiedź w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00. W I sobotę miesiąca odmówimy Różaniec Św.wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi, po nim msza św. o godz. 8.00.

• PONIEDZIAŁEK      Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora
                                           Kościoła.
  • CZWARTEK             Wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • SOBOTA                    Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Odpust w Stawiszy,
                                           parafia Śnietnica.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

1 sierpień do 7 sierpień 2022 r.

Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

+ Sandry Pasoń od rodziny Czyżowskich

+ Sandry Pasoń od Teresy i Mariana Faron