19 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2022 r.

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, pierwsza niedziela sierpnia. W codziennej pogoni nie zapominajmy o tym, aby pozwolić się ogarnąć Bożej miłości, a staje się to zawsze wtedy, gdy z należytym szacunkiem przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego we Mszy Świętej.

W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 w cerkwi Bieliczna zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem kapelana Wojska Polskiego ppłk. Władysława Jasicy.

W Banicy

W ostatnim czasie został pomalowany impregnatem garaż przy plebanii oraz zakupiłem nowe świece na ołtarz Matki Bożej.

Zaplanowano w najbliższym czasie odnowienie zniszczonego czasem daszku i furtki w ogrodzeniu naprzeciw wejścia głównego do kościoła.

W ostatnim tygodniu została wykonana naprawa związana z wymianą części kamienia w chodniku po wyjściu z dzwonnicy. Dziękuję za tę pracę Panom Edwardowi Rybka i Andrzejowi Bogaczowi. Bóg zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

Jest to naprawa tymczasowa. W przyszłości trzeba będzie etapami kompleksowo zabrać się do wymiany części chodnika wokół kościoła.

W Izbach

W ostatnim czasie zakupiłem nowe grzewcze promienniki podczerwieni na ołtarz i ambonę oraz zamówiłem do nich podstawy.

Bardzo proszę o odtworzenie grup gospodarczych, w prawdzie prace porządkowe wokół i w kościele są wyznaczone to jednak grupy gospodarcze ułatwiłyby opiekę nad cerkwią w Bielicznej i jej otoczeniem.

Dziękuję za wszelkie dobro, wsparcie, pomoc, wszystkie gesty zainteresowania funkcjonowaniem naszej parafii. Bóg zapłać.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na utrzymanie i bieżące utrzymanie i prace w parafii.

PONIEDZIAŁEK      Wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera

WTOREK                  Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy,
                                    męczennicy i Patronki Europy

ŚRODA                      Wspomnienie Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika

CZWARTEK             Wspomnienie Świętej Klary, dziewicy.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam