20 Niedziela Zwykła Ogłoszenia Duszpasterskie 14.08.2022r.

Przeżywamy XX niedzielę zwykłą sierpnia, w którym często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Witam wszystkich wypoczywających na terenie  naszej Parafii i życzę udanego i miłego pobytu, a wszystkim wypoczywającym: dzieciom, młodzieży i całym rodzinom naszej parafii życzę bezpiecznego powrotu do domów.

Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny według porządku niedzielnego, przez którą Kościół przypomina nam, że w naszym codziennym, ziemskim życiu, podejmując różne zadania, powołaniem każdego z nas jest przede wszystkim zjednoczenie z Bogiem. Po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Msze św. odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej w Brunarach i Wysowej Zdrój.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na utrzymanie i bieżące prace w parafii. Bóg zapłać za Wasze wsparcie duchowe i materialne.

Banica

Dziękuje Firmie DRENO za przekazane drewno na rekonstrukcję zadaszenia w ogrodzeniu kościoła oraz pewnej rodzinie za ufundowanie w prezbiterium tronu dla głównego celebransa. Bóg zapłać.

Grupę II Gospodarczą Pana Mieczysława Dziurnego proszę o wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół kościoła.

Dziękuję za wszelkie prace, pomoc, dary żywnościowe na plebanię i wszystkie gesty życzliwości i dobroci czynione dla parafii. Bóg zapłać.

W środę w Izbach i Banicy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

ŚRODA                      – Wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.

SOBOTA                   – Wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

Ogłoszenia społeczne:

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 17 sierpnia 2022 r. o godz. 13.30 na parkingu przy kościele w Banicy. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

8 sierpień do 14 sierpień 2022 r.

Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

++ Anny i Władysława Drozd od córki i siostry Celiny z rodziną

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, ulgę w cierpieniu