21 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2022 r.

Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

W ostatnią niedziele na bieżące prace i utrzymanie parafii złożono w Izbach – 573 zł, w Banicy – 2 779 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i wszystkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej Parafii.

W kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, we wtorek obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

W Izbach i Banicy w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek na Jasnej Górze oddadzą hołd naszej Matce pielgrzymi diecezji tarnowskiej. Dziękujemy Bogu za ich trud pielgrzymowania oraz za modlitwę u tronu Maryi – Częstochowskiej Pani.

Banica

Dziękuję Grupie Gospodarczej Pana Mieczysława Dziurnego za wykoszenie trawy. Serdecznie dziękujemy OSP i Panu Andrzejowi Bogacz za usunięcie wystających pniaków wokół kościoła. Bóg zapłać za wszelką życzliwość czynioną dla parafii.

W ostatnim tygodniu zostało zrekonstruowane i zamontowane zadaszenie w ciągu ogrodzenia wokół kościoła. Pozostało jeszcze zamontowanie furtki.

Izby

Tworzące się grupy gospodarcze bardzo proszę o zaplanowanie pomalowania zakrystii oraz wykoszenie trawy na cmentarzu i w otoczeniu cerkwi w Bielicznej. Jest to miejsce odwiedzane przez wielu turystów, a my po części jesteśmy jego gospodarzami dlatego dobrze by było o nie zadbać również od tej strony. Bóg zapłać za wszelką życzliwość czynioną dla parafii.

Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, Parafianom i Gościom, którzy korzystają z wypoczynku, pragnę życzyć, spokojnego, dobrego i bezpiecznego kolejnego tygodnia Wakacji.

• PONIEDZIAŁEK     Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • ŚRODA                     Święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  • PIĄTEK                    Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • SOBOTA –               Wspomnienie Św. Moniki.

22 sierpień do 28 sierpień 2022 r.

Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

+ Sandry Pasoń od rodziny Angulskich

Dziękczynna za szczęśliwe operacje z prośbą o zdrowie, bł. Boże,