24 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022 r.

W Ojczyźnie naszej w dniach od 11 do 17 września trwamy na modlitwie w kolejnym Tygodniu Wychowania, który ma służyć modlitwie i pogłębieniu refleksji nad sercem i wnętrzem dzieci, młodzieży i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech błogosławieni i święci nasi rodacy, w tym św. abp Józef Bilczewski, wspierają to dzieło, aby realizowane było na wartościach chrześcijańskich.

Odpust w Parafii Łosie.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na utrzymanie i bieżące prace w parafii oraz za każdy gest życzliwości.

Bóg zapłać.Spotkanie Rady Parafialnej dziś o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

Banica

W ostatnim czasie zostało usunięte ogrodzenie plebani. Dziękuje za użyczenie traktora z przyczepą, pracę Panu Tadeuszowi Dziurnemu oraz Andrzejowi Bogaczowi.

Dziękuje Panu Grzegorzowi Góra za prace koparką przy usuwaniu słupków z ogrodzenia i porządkowych wokół plebani.

Dziękuję za prace porządkowe przed plebanią grupie Pana Tomasza Ptaszkowskiego, która rozpoczęła kolejkę prac gospodarczych przy parafii.

Bóg zapłać.

Bardzo proszę grupę Pana Dariusza Chrobaka o zaplanowanie i uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła przed odpustem.

Izby

W ostatnim tygodniu zakupiona została na własność do kościoła w Izbach nagrzewnica elektryczna.

Dziękuję za podjęte prace remontowe w zakrystii grupie gospodarczej Pana Mateusza Grucy. Bóg zapłać.

W środę w Izbach i Banicy Nowenna do MBNP. Zapraszam do licznego udziału.

W sobotę 17 września przypada 83 rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę, jest to także Dzień Golgoty Wschodu. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

• WTOREK       Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • ŚRODA           Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzień modlitw za Ukrainę.
  • CZWARTEK Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • PIĄTEK            Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana,
                             biskupa.

12 września do 18 wrzesień 2022 r.

+ Jadwigi Stańskiej od chrześniaka Grzegorza Drozda z rodziną

++ Kazimierza, Krystyny i Zdzisława od rodziny