25 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie18.09.2022 r.

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie.

Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W ostatnią niedzielę na utrzymanie i bieżące prace w parafii złożono: Izby 594 zł, Banica 3 365 zł, Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobro czynione dla parafii. W związku z napływającymi, a w ciągu ostatniego roku dużą ilością ofiar indywidualnych od osób prywatnych, aby pozostawić ślad dla potomnych, otwieram Złotą Księgę Ofiarodawców i Fundatorów w naszej Parafii, plebanii i kościołów w Banicy i Izbach.

W środę w Izbach i Banicy Nowenna do MBNP. Zapraszam.

Uroczystość odpustową ku czci świętych męczenników Kosmy i Damiana  – Patronów naszej parafii będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę tj. 25 września. Msze św. w Izbach o godz. 9.00, w Banicy o godz. 7.00 rano, i suma odpustowa o godz. 11.00.

Banica

Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Michał Dąbrówka – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Na sumie odpustowej o godz. 11.00 poświęcimy wieniec z chlebem przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Serdecznie proszę o aktywne włączenie się w zorganizowanie procesji w dzień naszego odpustu parafialnego, który jest okazją do pokazania nie tylko swojej religijności, ale również przywiązania do regionu. Dlatego dobrą praktyką, do czego zachęcam, będzie przyjście do kościoła w strojach regionalnych. Przykład dbałości o własne tradycje i budowanie przekazu pokoleniowego, to troska, by dziedzictwo niematerialne, nasza kultura i polska tożsamość mogły trwać jeszcze przez długie lata.

Na sumę odpustową i procesję prosimy rodziców o przygotowanie i dopilnowanie dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Postarajmy się, aby żaden feretron oraz sztandar nie pozostał bez opieki.

Feretron – Serce Pana Jezusa niosą Ojcowie:
– Marcin Sądelski
– Paweł Barnaś
– Mieczysław Chrobak
– Tomasz Ptaszkowski
Feretron – Matka Boża Fatimska, niosą:
– Alicja Oślizło
– Karolina Dziurna
– Wiktoria Siuta
– Julia Motyka
Feretron – Św. Jan Paweł II, niosą:
– Aleksander Sądelski
– Edward Rybka
– Mirosław Salamon
– Czesław Dziurny
Feretron – Matka Boska Niepokalana, niosą:
Panie Koła Gospodyń Wielskich
Krzyż procesyjny – Mieczysław Dziurny

O przystrojenie dzwonnicy oraz wejść do kościoła proszone są Panie z górnej części Banicy, od rodzin Kempa, Oślizło w górę. Bardzo proszę o nieużywanie takera (zszywacza) do drewnianych elementów dzwonnicy i kościoła.

Zapraszam do udziału w odpuście Oddział Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztem sztandarowym oraz proszę o niesienie baldachimu i zabranie sztandarów.

Dziękuje za uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła grupie gospodarczej Pana Krzysztofa Nowaka. Bóg zapłać.

Spowiedź przed odpustem parafialnym w sobotę o godz. 8.00.

Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00.

Izby

Zakończyły się prace remontowe w zakrystii. Dziękuje Panu Mateuszowi Gruca i grupie zaangażowanych w prace. Bóg zapłać. Bardzo proszę o wypisanie listy osób biorących udział w tym dziele, abym mógł umieścić pełny wpis do Kroniki Parafialnej.

Następna niedziela w naszej diecezji obchodzona jest jako Dzień Modlitw o Trzeźwość z Diecezjalną Pielgrzymką do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa.

• WTOREK –   Wspomnienie Świętych męczenników Koreańskich.
  • ŚRODA –        Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • PIĄTEK         Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Wszystkim solenizantom i jubilatom  tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

19 września do 25 wrzesień 2022 r.

+ Tadeusza Chrobaka od Krzysztofa i Marzeny Leśniak

++ Kazimiery i Zygmunta Szott

XXVI

NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej oraz św.
Kosmy i Damiana dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

++ Anny i Władysława Drozd od córki Teresy z mężem

1. Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej oraz św. Kosmy i Damiana dla całej wspólnoty parafialnej