27 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia Duszpasterskie 02.10.2022 r.

Dziś I niedziela miesiąca, dlatego po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej, na którą zapraszam wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież, w niedzielę w Izbach po mszy św. o godz. 9.30, w Banicy po mszy św. o godz. 11.00, w tygodniu codziennie w Banicy o godz. 17.00, w Izbach w każdą środę po mszy św. o godz. 15.00.

Wzywając orędownictwa, niezawodnego przewodnika, patrona cerkwi w Bielicznej – św. Michała Archanioła, zostanie dziś odprawiana msza św. odpustowa o godz. 14.00, połączona z zakończeniem letniego sezonu turystycznego 2022 roku. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca i I piątek miesiąca. Spowiedź św. przez cały tydzień przed wyznaczonymi mszami św.

W piątek 7 października odwiedzi naszą wspólnotę parafialną Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Będzie to okazja do spotkania Ks. Biskupa z nami i wspólnej modlitwy.

W związku ze szczególną wizytą zapraszam w piątek wszystkich parafian do kościoła parafialnego w Banicy, szczególnie zapraszam: Radę Parafialną, Caritas, Róże Różańcowe, dzieci i młodzież – również ze szkół ponadpodstawowych, Służbę Liturgiczną, kandydatów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dzieci do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.

Piątkowy plan spotkania:

– o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;

– o godz. 16.30 różaniec św., który poprowadzą kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, przed nim około godz. 16.20 poświęcenie Różańców św. dla dzieci i młodzieży.

– o godz. 17.00 msza św. z Księdzem Biskupem Stanisławem Salaterskim. Serdecznie
         wszystkich zapraszam

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, do której zachęcam całe Rodziny. Zabierzmy z kościoła leżące na bocznym ołtarzu kartki wypominkowe i po wyraźnym wypisaniu na nich imion naszych bliskich zmarłych, złóżmy je na ręce kapłana. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na utrzymanie i bieżące prace w parafii.

Banica

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w ubiegłą niedzielę, niech napełnia Boża radość, bowiem przyczynili się do Bożej chwały, a nam wszystkim pomogli głębiej przeżywać jej Wielkie Tajemnice.

Dziękuję, za wspólny dar modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, ministrantom, lektorom, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzieży, niosącym feretrony i sztandary, sprzątającym i dekorującym Kościół.

Szczególne podziękowanie dla Koła Gospodyń Wiejskich za piękny wieniec i oprawę liturgii odpustowej. Za wszelkie dobro i życzliwość  – Bóg Zapłać.

WTOREK                      Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.

ŚRODA                          Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

PIĄTEK                         Wspomnienie NMP Różańcowej.

03 października do 09 październik 2022 r.

+ Wandy Górowskiej od rodziny Kubackich

++ Mieczysława i Anny Radłowskich od syna z rodziną

+ Wandy Górowskiej od członkiń Róży Heleny Małek

+ Wandy Górowskiej od rodziny mleczek z Tychów