28 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 09.10.2022r.

Dziś 28 niedziela w ciągu roku, przed nami kolejne dni Maryjnego października. Zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące prace i utrzymanie parafii.

W piątek, 14 października obchodzą swoje doroczne święto nauczyciele i wychowawcy. Na nabożeństwo o godz. 1700 zapraszam szczególnie nauczycieli i dzieci, które przez modlitwę mogą podziękować nauczycielom za codziennie podejmowany trud wychowania.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski i zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej ubogiej młodzieży. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w Krynicy-Zdroju od Eucharystii o godz. 11.00. W tym dniu, nabożeństwa różańcowe ofiarujemy w intencji życia, małżeństw i rodzin.

W piątek naszą parafię odwiedził Ks. Bp. Stanisław Salaterski. Dziękuję za liczny udział we mszy św. wszystkim grupom parafialnym, szczególnie dzieciom szkolnym i ich rodzicom oraz młodzieży w tym Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękuję za prace porządkowe i dekorację w kościele oraz za ciasto do kawy. Dziękuję Radzie Parafialnej za słowa skierowane do Ks. Bp. Stanisława, kwiaty, kosz z darami. Bóg zapłać.

Zachęcam wszystkich do szczególnej modlitwy za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

Banica

Grupy dekorujące kościół przed odpustem bardzo proszę o usuniecie wieńców dekoracyjnych. Bóg zapłać.

CZWARTEK       Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera

SOBOTA              Wspomnienie Święceń Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. + Marian Dziurny, lat 87 z Banicy. Pogrzeb śp. + Mariana Dziurnego w poniedziałek o godz. 13.00.

10 października do 16 październik 2022 r.

Pogrzeb + Marian Dziurny

+ W intencji Bogu wiadomej

++ Stanisława i Marii Gumulak w r. śm od córki z rodziną

+ Wandy Górowskiej od rodzin Baran i Soch z Przeczycy

+ Władysława Filipowicza od siostry

+ Jana Chojnowskiego w 3 r. śm. od córki Agnieszki z rodziną

Ślub: Anna Kłapacz – Eryk Nowak

XXIX

NIEDZIELA ZWYKŁA

+ Mariana Dziurnego od żony Stefani w 7 dzień po śm.

+ Jana Fil w 10 r. śm. od córki Anny z rodziną