1 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia Duszpasterskie 27.11.2022 r.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Od jutra będziemy trwać na adwentowym czuwaniu na mszach św. roratnich.

Roraty w tym tygodniu w Izbach środę i piątek o godz. 15.00, w Banicy w poniedziałek o godz. 17.00, wtorek o godz. 7.00, w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.00. Dzieci na mszę przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami jako prezent dla Małego Jezusa. Na każdej mszy będzie losowanie dwóch figurek Dzieciątka Jezus, które dzieci zabiorą do domu, żeby przed nimi odmawiać z rodzicami i rodzeństwem wieczorny pacierz. Pierwszego dnia dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia Adwentu. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do gorliwego do udziału w Roratach.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z roratami w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek spotkanie, wraz z rodzicami, kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 17.00.

W I piątek miesiąca zapraszam uczniów klas VI i VII, ich obecność i uczestnictwo w nabożeństwach I piątkowych jest przygotowaniem dalszym do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spowiedź św. przez cały tydzień przed nabożeństwami, w I piątek w Izbach od godz. 14.00, w Banicy od godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do puszek przed kościołami naszej parafii.

Do nabycia są Chlebki Miłosierdzia oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód, tj. nie mniej niż 10 zł za chlebek, 10 zł za małą świecę i 30 zł za dużą świecę, przekazany będzie na cele charytatywne. Parafialnemu Oddziałowi Caritas dziękuję za podjęcie trudu rozprowadzenia chlebków i świec wigilijnych.

W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków, z którymi do naszych domów udadzą się w Izbach Pan Organista, w Banicy Młodzież.

Izby

W ostatnim czasie zostały przeprowadzone prace zabezpieczające przed niekontrolowanym wlotem ptaków do wnętrza kościoła. Dziękuje Panom: Drozd Jakub, Sieciński Tomasz, Leśniak Krzysztof. Bóg zapłać.

Składam serdeczne podziękowania za złożone ofiary indywidualne oraz z Koła Gospodyń Wiejskich w Izbach i zakup nowych dywanów do prezbiterium i na ławki do kościoła. Bóg zapłać.

Dziękuję za posprzątanie kościoła po wymianie dywanów Paniom: Beata Leśniak, Ewelina Pasoń, Daria Nowak. Bóg Zapłać.

Bóg zapłać wszystkim za wszelką życzliwość, troskę i zaangażowanie w podejmowanych działaniach o dbałość w upiększaniu naszej świątyni.

ŚRODA                Święto świętego Andrzeja, Apostoła

SOBOTA              Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Ogłoszenia społeczne:           Odbiór ODPADÓW SEGREGOWANYCH w piątek 2 grudnia

28 LISTOPAD do 04 GRUDZIEŃ 2022 r.

POZA PARAFIĄ

+ Jana Barnasia od córki Magdaleny z mężem

+ Marii Skrzypniak od Grażyny i Pawła Warzechów

W intencji Bogu wiadomej