3 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2022r.

Boże Narodzenie już blisko, znakiem którego jest III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości”. Wykorzystajmy ten czas Adwentu na dobre przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego, poprzez uczestnictwo w Roratach, które są codziennie w kaplicy parafialnej o godz. 1700, w sobotę o godz. 800 , w środę w Izbach o godz. 1500, aby w ten sposób wyrazić naszą miłość i tęsknotę za Bogiem, oraz gotowość na spotkanie z Nim w wieczności. Niech Matka Najświętsza, patronka adwentowego czuwania, wyprasza wszystkim swoim czcicielom potrzebne łaski, a szczególnie mocną wiarę i żywą nadzieję tak potrzebną w obecnym czasie.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę tj. 17 grudnia, w Izbach od godz. 1400 do godz. 1430, w Banicy od godz. 1400 do godz. 1500 w kaplicy na plebanii.

W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: Brunary we wtorek od godz. 830 – 1100 i od godz. 1500 – 1800, w Śnietnicy i Stawiszy w sobotę od godz. 930 do 1200. Pojednajmy się z Bogiem i bliźnimi aby Chrystus narodził się w naszych sercach.

Dziękuję za wszelką życzliwość za ofiary złożone z okazji wigilijnych opłatków w kwocie 1 934 zł i za dzisiejszą tacę na utrzymanie i bieżące prace w parafii. Bóg zapłać.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, tj. 13 grudnia we wtorek obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, w wyniku którego zginęło blisko sto osób, a tysiące internowano i uwięziono, zwolniono z pracy czy zmuszono do emigracji i odebrano nadzieję na wolność.

W piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, aby dobrze przygotowywać się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Na bocznym ołtarzu, gdyby ktoś jeszcze potrzebował, są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.

• WTOREK               Wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy
  • ŚRODA                    Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Sakramenty są zasadniczymi elementami życia chrześcijańskiego – umacniania wiary, sprawowania kultu, a także uświęcania człowieka. Nie tylko duszpasterze, ale również bliscy z otoczenia powinni dbać, aby chorzy lub osoby w podeszłym wieku, choćby nie występowały u nich objawy rozpoznanej choroby, uzyskały możliwość skorzystania z sakramentów w odpowiednim dla nich czasie.

Takim czasem i możliwością skorzystania z posługi sakramentalnej, są odwiedziny chorych w parafii przez kapłana.

Nie pozostawiamy siebie ślepemu losowi i niebezpieczeństwu odejścia z tego świata bez ważnie przyjętych sakramentów, których nigdy nie udziela się, w tym namaszczenia chorych, UMARŁYM!.

Przypominam również, że według kodeksu prawa kanonicznego i przykazań kościelnych zobowiązani jesteśmy przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi św. i w czasie wielkanocnym przyjąć komunię św.

Ogłoszenia społeczne:

W dniu dzisiejszym druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w godzinach popołudniowych przybędą do naszych domów z kalendarzami strażackimi.

12 GRUDZIEŃ do 18 GRUDZIEŃ 2022 r.

+ Wandy Górowskiej od Jolanty i Zbigniewa Legierskich ze Skoczowa

+ Mariana Dziurnego od wnuka Krzysztofa z rodziną

+ Jadwigi Stańskiej od Jana i Marii Stachura z Jaśkowej

+ Marii Skrzypniak od Renaty i Mariana Dziurnych