Ogłoszenia

4 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022 r.

Ostatnia Niedziela Adwentu przypomina, że święta Bożego Narodzenia już za kilka dni, trwajmy w dobrym, aby Jezus narodził się w naszych sercach i domach.

Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie i bieżące potrzeby parafii, w Izbach – 724 zł, Banica – 2 906 zł. Dziękuję za dary żywnościowe, wszelką życzliwość i dobro czynione dla parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w naszym dekanacie spowiedź św. dziś w Uściu Gorlickim od godz. 1400 – 1700 oraz w środę Łosie, w czwartek Ropa, w piątek Szymbark.

W związku z dekanalnymi spowiedziami w czwartek – wyjątkowo – RORATY o godz. 700 rano, w pozostałe dni w Banicy o godz. 1700, w Izbach w środę o godz. 1500. Zapraszam do uczestnictwa w Roratach, w ostatnim już tygodniu adwentu.

Banica

Od jutra rozpoczynamy dekorowanie kościoła przed świętami. Bardzo proszę chętnych do pomocy na godz. 18.00 do kościoła. Bóg zapłać.

W sobotę wigilia Bożego Narodzenia, msza św. na zakończenie RORAT w kościele parafialnym w Banicy o godz. 800.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia W naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelii świętego Łukasza, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Do wigilijnego stołu zaprośmy samotnego sąsiada. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na msze święte Pasterskie, których liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy 24 grudnia od Mszy Świętych wigilijnych sprawowanych w Izbach o godz. 2200, w Banicy o godz. 2400. Składka z Pasterek jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W niedziele Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Przed nami cykl lokalnych imprez kulturalnych: 26 grudnia po mszy św., o godz. 1100 wystąpi przed nami parafialna grupa kolędnicza zapraszając nas do wspólnego kolędowania, 28 grudnia o godz. 1700, w kościele w Banicy będzie gościć w naszej parafii Orkiestra Dęta z Brunar. Nie będzie w tym dniu mszy św. w Izbach. Już dziś serdecznie zapraszam.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Ogłoszenia społeczne:

Rada Rodziców oraz członkowie Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Banicy serdecznie zapraszają na „Kiermasz Bożonarodzeniowy”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Banicy 23 grudnia o godz. 900. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

19 GRUDZIEŃ do 25 GRUDZIEŃ 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

19.12

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Wandy Górowskiej od Haliny i Kazimierza Kajmanowicz z Tuchowa

17.00

RORATY

+ Mariana Dziurnego od wnuka Łukasza z żoną

20.12

WTOREK

6.30

+ Jadwigi Stańskiej od Elżbiety i Jana Beduch

17.00

RORATY

+ Marii Skrzypniak od Kamili i Łukasza Gogoc z rodziną

21.12

ŚRODA

15.00

IZBY

RORATY

+ Wandy Górowskiej od Krystyny i Jana Górowskich z Tuchowa

17.00

RORATY

+ Marii Skrzypniak od rodziny Goclewskich z Przysietnicy

22.12

CZWARTEK

6.00

+ Wandy Górowskiej od Marii Górowskiej z rodziną z Siedlisk

7.00

RORATY

+ Tadeusza Chrobaka od Mateusza Salamon

23.12

PIĄTEK

6.30

+ Jadwigi Stańskiej od Bożeny i Krzysztofa

17.00

RORATY

+ Wiesława Grucy w kolejną r. śm od syna z rodziną

24.12

SOBOTA

WIGILIA

UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO

8.00

++ Karoliny, Jana, Józefa i Kazimierza Czyrnek od Marii i Antoniego
Regiec

22.00

PASTERKA

IZBY

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla wspólnoty parafialnej w Izbach

24.00

PASTERKA

BANICA

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla wspólnoty parafialnej w Banicy

25. 12. 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

8.00

++ Janiny i Ludwika w r. śm.

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i Aniołów
Stróżów dla Gabriela z okazji 2 r. urodzin od taty i dziadków

11.00

+ Marii Chrobak od syna Dariusza z rodziną